Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramkör alatt matatni hogyan...

Áramkör alatt matatni hogyan lehet és mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Áramkör alatt? Felemeled a "cuccost", és matasz! :)
2019. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:

Bocs, matatsz.


Egyébként ha arra gondoltál hogy áram alatt lévő áramkörben hogyan lehet "matatni", akkor ezt most felejtsd el!!


Aki ezt megkérdezi, az meg se próbálja! Szakemberek is csak akkor teszik, ha nagyon-nagyon nincs más megoldás!

Főleg, ha nagyobb feszültségről van szó mint 25-30V

2019. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 repulo ***** válasza:
100%
Sisakban, hogyha rád esik, nehogy kárt tegyen benned.
2019. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki így teszi fel a kérdést, máshol matasson, szerintem.

Eleve az sem mindegy, hogy törpefeszültség (48 V) alatt vagy felett akarsz matatni.

Alatta nem is az gond, hogy rád lenne veszélyes, hanem mit teszel tönkre egy zárlattal stb.

Felette (is) ismerned kell az áramkört, amivel dolgozol, ebben sejthető komoly hiányosság, a kérdés alapján.


Számomra egyébként természetes a kisebb vagy nagyobb feszültség alatti munka, mert elektronikus vagy elektromos készülékek hibakeresése, mérése sokszor másképp nem is lehetséges, azaz nem csak levegőbe beszélek.

2019. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A matatóujjaddal tudsz matatni.
2019. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt néhány év alatt megtanultuk az egyetemen, vagy a szakközép iskolában, technikumban. Vagy vannak már gyorstalapaló OKJ képzések (de az is ha jól tudom legalább egy év...). Nem alkalmas erre ez a fórum, hogy leírjuk.
2019. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!