Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hova kell ennyi kondenzátor?

Hova kell ennyi kondenzátor?

Figyelt kérdés
Mi a szombathelyi epcosban 4 műszakban hetente legyártunk kb. 200 000 kondenzátort,és szerintem nem mi vagyunk egyedüli cég aki ezzel dolgozik,és még van két másik terület a gyáron belül ahol ezzel foglalkoznak több mint 10 éve.

2019. febr. 24. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden elektronikába kell egy halom kondenzátor. Kb. az egyik legfontosabb elem.
2019. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyemen több százezer fogy belőle egyetlen nap alatt. Kína, Korea, Japán, Indonézia.... Innen hozatjuk
2019. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Globalizáció van apám. Már nem csak a Mátészalkai Tsz melléküzemágnak kell kondit gyártani, hanem a céged a fél világnak szállít.
2019. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Múltkor kondiztam újra egy switchet. 20 darab kondenzátor volt benne, értelemszerűen mindet kicseréltem. Éves szinten egy 100-200 kondenzátort legalább elhasználok, akár a munkám kapcsán, akár hobbiból.

És én csak egy rendszergazda vagyok, egy átlagos helyen, szóval nem én vagyok a fő felvásárló. Gyakorlatilag nincs olyan elektronikus eszköz, amiben ne lenne kondenzátor, a második leggyakoribb alkatrész az ellenállás után.

2019. febr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy elnézem a legutolsó tervezett kapcsolásomat van benne 3 db. ellenállás, 11 db. digitális IC, ebből 3 PIC mikrokontroller, néhány dióda, egy soros fojtó és van benne 15 db. kondenzátor. Több nap mint kolbács, akarom mondani több kondenzátor mint ellenállás. Mi minden tok mellé teszünk táp szűrő kondit (elfér, nem kerül sokba, és biztos nincs szívás vele később ha mégis túl nagy lenne az impedanciája a tápvezetéknek).
2019. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!