Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Képcsöves monitorbol lehet...

Kotti20 kérdése:

Képcsöves monitorbol lehet valahogy házi projektort késziteni?

Figyelt kérdés

Néztem olyan videokat ahol egy cipős dobozbol, nagyitóbol, és egy telefonbol van. Én is meg csinaltam de a betűket tükrözi és elég homályos is akárhogy csinálom

Valaki tudna ezzel kapcsoladban segiteni?



2019. febr. 28. 16:07
 1/9 repulo ***** válasza:

Szerintem abból max ilyesmit lehet összehozni.

[link]

Amire te gondolsz, ahhoz lapos cucc kell.

[link]

2019. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, te egy katódsugárral szeretnél képet rajzolni a szoba falára?
2019. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zzzoli ***** válasza:

Le kell vákumozni a szobát és az egyik falára fel kell vinni a foszforréteget.

Ja meg kell elé az invar maszk, de kivitelezhető :-)

2019. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A cipős doboz projektort is meglehet csinálni, hogy ne tükörkép legyen. Telefon a doboz tetején legyen, dobozba pedig egy tükröt kell tenni 45 fokban. A világosság pedig a telefon fényerejétől függ, ezen nem lehet javitani. Az élesség pedig a lencsétől és a lencsetávolságtól függ. Persze minőséget ne várj.

Monitorból fölösleges és drága is lenne. Akkor már inkább vegyél egy projektort.

2019. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Akkor már inkább vegyél egy projektort."


Ja, de abba mi a ráció?

2019. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
Lehet ilyet csinálni, de nagyon kicsi lesz a fényerő.
2019. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 3


...és mekkora anódfeszültséget kell rákötni a maszkra, ha egy komolyabb TV-ben is már 30 kV van és mekkora röntgensugárzás.

Sokan nem tudják, a képcsövek azért is olyan nehezek, mert az üvegbe ólmot adagolnak, a röntgensugárzás kivédésére.

Ezért is veszélyes hulladék a képcső, mert a természetbe eldobva kioldódik az ólom, az pedig soha nem vezet jóra.


De ezt nem azért írom, mintha nem értettem volna a kérdést, találkoztam már a "cipősdoboz" témával. Projektoros TV-t javítottam is, bár többnyire inkább nem vállaltam, nem kedveltem azokat a ládákat.

2019. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A telefont a doboz tetejére és a tükröt az aljára kell tennem?
2019. febr. 28. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:
2019. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!