Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Már 2 napja készítek egy házi...

Már 2 napja készítek egy házi projektort kartonból nagyítóból és egy okostelefonból. A nagyító fejjel lefelé vetítette ki a képet ezért tükröt építettem fölé és úgy jó. Csak nagyon gyenge a fény. Mit csináljak? (van ai már csinált?

Figyelt kérdés
meg akartam fordítani a telefont de ugye magától megfordítja a képet,ha pl youtube-on teljes képre teszem a videót.Az automatikus elforgatást kikapcsoltam,de ez asszem alap már benne..

2014. máj. 31. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Emeld meg a maxra a telefon fényerejét, legyen tök sötét a szobában, de tényleg töksötét. és a dobozt mattfeketére burkold egy fekete fotokartonnal.


A nagyítót is cserélgetheted, azok is sokat levesznek a fényerőből.

2014. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen igen ezt láttam köszi! csak max fényerőn van...tök sötét minden...de akkor is gyenge...a tükörrel is csak bénán tudtam megolddani és sima telóval nagyon jó volt!! csak fejjel lefele...nem értem,hogy miért tükrözi meeg:((
2014. jún. 2. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:

optika.

tedd bele fejjel lefelé, és egy tükörre vetítsd, majd onnan a nagyítóra. Ekkor lesz helyes állású a kép. Pntaprizmval is szórakozhatsz :)


Csödát ne várj, lópikula az a fényerő ami onnan kijön. Esetleg, ha egy mattüvegre fetíted, akkor láthatod picit nagyobban.

2014. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszia választ! aképpel már ncisn baj! nicns fejjel lefelé csak az a baj ,hogy tükör közvetítéssel gyengébb a fény...azt akartam igazából kérdezni,hogy mondjuk egy bicikli lámpát(mert direkt azért vettem még) hogyan irányítsak a tükörre avgy a nagyítóra(nem tom melyiker kell)hogy erősebb legyen a fény??valahogy tuti meg lehet oldani....a doboz teljesen sötét emg minden...
2014. jún. 3. 14:34
 5/9 anonim válasza:
Az a hiba, hogy egy sima nagyító kicsi erre a feladatra. Ha egy A4-es lapot teszel a nagyító helyére, láthatod, hogy szinte az egészet bevilágítja a telefon, te ebből pedig csak a nagyítóra eső fényt használod, a többi nem hasznosul. Erre a célra a lehető legnagyobb területű, és a telefonhoz a lehető legközelebb helyezhető nagyító az optimális. Pl azok a nagyítós lámpák, amiknek a közepe egy óriási nagyító, egész jók lennének ilyen célra, csak ki kell bányászni előle a lencsét :D Ha pedig a telefonról először a tükörre esik a fény, és csak utána a nagyítóra, akkor az tovább növeli a veszteséget.
2014. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
próbálkozz a fényképezők nagylátószögű objektívével
2014. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Annak még kisebb a területe, mint a nagyítónak, nem jó...
2014. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És a levilágítók objektívei?
2014. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a váűlaszokat de sikerült:D egy tükröt ragasztottam a telefon fölé ami ugye fekvő helyzetben van és a képrnyő megtükröződik a tükörben és a nagyító fele irányul:D így kész is már ncisn fejjel lefelé a kép..1 nap volt mire kitaláltam:D:S
2014. aug. 11. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!