Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem erzekeli a külső...

Wnemmm kérdése:

Miért nem erzekeli a külső pendrivot a Macbookom?

Figyelt kérdés
2012 es macem van semmilyen külső memoriat nem érzekel a gep mitől lehet pedig kompatibilis a külső memória az iOS rendszerrel

2019. márc. 6. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Mert az iOS csak segédprogrammal kezeli az NTFS fájlrendszert, önmagában nem.
2019. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezer éve olvassa az NTFS-t (de 10 biztosan), ez nem lehet probléma. iOS filerendszer az önmagában nincsen, nem hiszem, hogy iOS-ről tudtál pendrive-ra írni bármit is.


Szóval akkor milyen pendrive ez, mivel lettek rá adatok másolva, és van-e bármilyen hibaüzenet, ami ilyenkor olvasható? Ezzel már talán lehet kezdeni valamit, vagy újat kérdezni..


De ha semmilyet nem ismer fel, akkor ott gyanítom valami hardveres probléma lesz.

2019. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már megint egy olyan szól hozzá, akinek fogalma nincs az Apple termékekről, itt konkrétan a Macről. Segédprogram nélkül nem kezeli az NTFS-t, Mounty, Tuxera, Paragon stb. appok letöltése szükséges az NTFS pendriveok és HDD-k kezeléséhez.


Nem én állítom ezt, többek között itt is olvasható erről:


[link]

2019. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te kettes, írd már meg, hogy milyen Maced van! Csak mert az enyém sem olvassa Tuxera nélkül az NTFS-t! Nem lehet, hogy te csak álmodozol Macről, miközben a bilibe lóg a kezed, és ótvar nagy baromságokat írsz?!?
2019. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, tényleg nem ismerem, soha nem is volt, hacsak nem számolom az iBook-omat, a két macBook-omat és az Air-t, amint most használok, szóval a biliben valaki más keze lóg, és a tapasztalataimat nem a prohadverről szereztem, de mindegy is, gondoljatok, amit akartok.


A macOS (korábban az OSX) olvasta az NTFS meghajtókat. Azt nem írtam, hogy írta is, de olvasni (ami az "érzékeli" kifejezésbe abszolút belefér) azt elég régóta tudja. Íráshoz már igen, kell a Tuxera, NTFS-3g, vagy valami, de "kezelni" nem kell.

2019. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizton állíthatom, hogy nem is olvassa. Sajnos. Én tegnap töltöttem le hozzá a Paragon-t, azzal tökéletes.
2020. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!