Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Manapág mivel lehet még...

Manapág mivel lehet még felvenni tv-s műsort? Pl UPC boxról kimenteni? Vagy más mód?

Figyelt kérdés

tehát adott a UPC box, gondolom, ez az egyetlen hozzáférési pont. na erre veszünk egy filmet pl, de azt hogy lehet kimenteni róla egy küólső winyóra pl?


másik megoldásnak a TV-n lévő USB portot gondolnám, de ahhoz nyilván kéne vmi speckó sostfare, ha csak úgy bedugom a külső HDD-t, nem csinál semmit.


valakinek sikerül ezt megoldani? (és nem hagyományos DVD, videomagnó módokon, hanem a mai technikával?)


2019. márc. 7. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatók nem üzemeltethetnek olyan rendszereket, ami másolásvédelmi szempontból a jogvédők igényeit nem elégíti ki, ez vonatkozik még a földi digitálisra is.

A szálak egészen Hollywoodig vezetnek.

Igen, SCART-kimenetről lehet felvenni, mert az SD-minőségre nem vonatkozik a védettség.

Más kérdés, hogy a torrentre videókat feltevő warez csoportokat ez nem állítja meg, mert ha jól tudom, nekik van olyan drága eszközük erre célra, ami a HDMI-ről is leveszi a jelet, még a HDCP-titkosítás sem képez akadályt.

2019. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Természetesen előbb azokra a műsorokra gondoltam, ami csak TV-adásból érhető el.

A fizetős web-download közzététele ennél egyszerűbb.

2019. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyan stb kell ami tud rögzíteni külső winyóra. De az is csak a kódolatlan, szabadon fogható csatornákat fogja kódolatlanul rögzíteni (a Diginél szinte minden csatorna az, a UPCnél is mar van ilyen). Azt könnyű kimenteni gépre, megfelelő szoftverrel újra lehet kódolni (pl váltottsorosság mentesítés, képarány javítás, felbontás csökkentés céljából), aztán ha akarod mehet a torrentre, vagy a gépen tárolhatod hosszútávon.
2019. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

huha ezek elég bonyolultnak tűnnek, sjanos ilyenekhez én nem értek. akkor lényeg h annyira nem egyszerű ez h veszek egy 2 terrás külső winyót és rá dugom ...


csak azt nem értem az egészben h sok okos TV kifejezetten így hirdeti magát h az USB portján keresztül lehet rögzíteni a műsorokat. és régebbenm még vki meg is erősített benne, h neki működik ilyen egyszerűen. de nekem sajnos nem ... jó lenne rájönni a titokra.

(a scartos megy persze, na csak manapság már DVD meg video nincs vagy ha akad is, elég körülményes)


és azt mondjátok ez a védettség csak HD-re vonatkozik? akkor azért van az h nagyon friss filmet is megtalálok olykor youtuben de csak nagyon gagyi minőségben?

(és az is 2 hét alatt eltűnik, aztán válotgatják a csatornákat, ahogy látom, máshol megint feltűnik, de lényeg h max SD minőség)

2019. márc. 8. 11:30
 5/10 A kérdező kommentje:
+ a UPC box hátsó usb portja mire szolgál? onnan tuti nem nyerek ki adatot a box saját HDD-jéről, amit ő maga enged felvenni?
2019. márc. 8. 11:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"USB portján keresztül lehet rögzíteni a műsorokat"


Hogyne lehetne, ha tudja a TV, csak titkosítva, ami csak a rögzítő készüléken játszható le, mert a titkosítás kulcsa a hardverhez kötődik.

UPC-box van olyan is, ami külső HDD-re rögzít, szintén titkosítva, megfelelő előfizetési csomaggal.

2019. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

de a UPC box portjára gondolsz igaz?


olyat nem tud az okos TV h a saját USB portjára kötöm direktbe a külső winyót és arra veszem? mert ugye a TV távirányítón is ott van a REC gomb, hát vmire csak szolgál ...

egyszerűen nem értem. de akkor azt mondod, h TV-ből közvetlenül nem lehet külső winyóra benni sehogy se az USB porton. jól értem?

2019. márc. 9. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Arra írtam, hogy tud ilyet sok TV, de azt is titkosítva rögzíti, PC-n nem tudod megnézni.

MinDigTV boxok között van olyan, ami csak a kódolt műsort rögzíti titkosítva (tehát, aminek vételéhez kártya is szükséges), míg az ingyenesen foghatókat nem.

TV-nél van olyan, hogy nem tesz különbséget, mindent titkosít.

Esetleg lehet típusfüggő kivétel, ezt nem tudom pontosan.

2019. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy az lehet a félreértés, hogy a TV csak a saját tuneren bejövő digitális műsort rögzíti, nem a HDMI stb. bemenetet.

Tehát ebben az esetben a TV-be kellene egy UPC MediaCard, hogy működjön a felvétel, de azt sem tudnád PC-n használni.

2019. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen, ez is olké, ezen már túlestünk, mármint egy másik TV-n így próbáltuk, és ott hol megy hol nem, mondjuk így, az okot én s eértem.


most az lenne a sürgős kérdés, hogyan tudok kimenteni egy UPC boxról a rajta tárolt filmeket, mert elviszik vszínű, de vannak rajta egyszeri műsoropk is, amiket nem akarunk elveszteni. létezik erre bármi módszer? bármi!?

2019. márc. 12. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!