Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sima elemet lehet valahogy...

Sima elemet lehet valahogy tölteni?

Figyelt kérdés

Sok gondom van az elemekkel, van ugyan jó pár tölthető akkum is, de előfordul, hogy elhányódnak, most is próbálom az egér elemeit valahogy újra működésre bírni, de alig megy.

Valahogy ezeket is feltöltötték, az lenne a kérdésem, hogy van e valami trükk, amivel használt elemekbe egy kis szuflát lehetne nyomatni, mert megint egér nélkül maradtam és nincs kedven most elem után rohangászni, nem akartam kimenni ma a lakásból.

Eddig úgy vettem észre, ha a használt elemeket töltöm, akkor az utolsóba megy egy kis nafta, egy napig talán működik, de hátha tud valaki valamilyen eljárást a felfrissítésre?



2019. márc. 8. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezeket tölteni. Az elem kémiai reakció útján ad áramot, ha az anyag elfogy belőle vége.
2019. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olcsóbb elemet venni mintsem hogy laboratóriumot építeni
2019. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bubuka508 ***** válasza:
Tölteni az elemet nem lehet. Ha felmelagíted, egy kicsit felélénkül, de ez max. 1-2 óráig hat rá, tehát annyi, mint halottnak a puszi. Regenerálni bizonyos esetben gyenge árammal lehet, léteznek regeneráló kapcsolások (gondolom, vannak a neten is), de csoda ezektől sem várható. először is az elem nem lehet 1,2 V alá lemerülve, meg a cinkhengere nem lehet lyukas, korrodált. Hosszú távon ez sem megoldás.
2019. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Valahogy ezeket is feltöltötték"


Sehogy nem töltötték fel árammal, csak kémiával.

A megfelelő anyagokat összerakják, máris adja a feszültséget.

Nekem elhiheted, gyerekkoromban én is építettem befőttes üvegben:

[link]

Ha nem is pont így.

De nem ajánlom, ilyenekkel szórakozni, mert aztán nincs megállás, megfertőz az áram egy életre, előbb csak hobbi, majd szakma lesz belőle.

2019. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mégis lehet valamennyire tölteni, mert húszperces töltés után megy az egér, elég ha holnapig kitart, aztán az ikeában veszek majd pár akkut, mert világos, hogy az a megoldás.
2019. márc. 8. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!