Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a nikkel-kadmium akkumulát...

Ezt a nikkel-kadmium akkumulátort melyik töltővel kell tölteni? (8KÉP) És még sok kérdésem van.

Figyelt kérdés
Ez egy háztartási seprőgép, ami hamar lemerül és lassan forog. Lefotóztam a típusjelzését. Szétszedtem és lefotóztam a telepjét is. Továbbá lefotóztam 2 töltőt is, nem tudom eldönteni melyik való hozzá és hogy jó-e valamelyik. Ha passzol a töltő, ki szeretném cseréltetni a telepet, tudtommal van ilyen weboldal, ahol ilyennel foglalkoznak. Erre is kellene ötlet.

#akkumulátor feszültség
2014. júl. 5. 10:59
 1/7 A kérdező kommentje:
2014. júl. 5. 11:00
 2/7 anonim ***** válasza:
ha az első kettő a töltő akkor én az elsőt használnám az 5,8V-osat, és olyan 15 óráig kéne tölteni a telepedet, de hozzá való töltő nem volt?
2014. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én hajlok rá, hogy a 18 voltos kell hozzá, mert 4 akku van összekötve sorba. a két töltőnek azonos a bemenete, mindkettőt be lehet dugni. a 18 voltossal jól megy a motor egyébként, de hamar lemerül, sokszor kell tölteni. a kisebb töltővel lassan forog a motor
2014. júl. 5. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
viszont az a 4 darab sorba kötött akku 4,8V ami egyenként 1,2Vos akukból van összerakva, ha te rákötöd a 18Vosat hogy az töltse az nemigazán tesz jót az akkuknak.
2014. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az akkupackon ott a feirat, hogy normál töltés 150mA-el 16 órán át!

Én az első 18V/200mA töltőt mellőzném, egy idő után kinyírja az akkukat! A "gyorstöltést" nem nagyon szeretik ezek a nikkel-kadmium akkumulátorok!

A második töltőt használnám kb. 20 órai töltéssel. Ez passzol leginkább az akkukhoz.

Valószínű, hogy már azok is vesztettek a kapacitásukból, azért van az, hogy hamar lemerül!

Akkupack felújítást több cég is végez:

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt hittem, hogy a felirat ami a cellán van, az 1 dara elemre vonatkozik.
2014. júl. 5. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel sorba vannak kötve, a cellafeszültségek adódnak össze, nem a kapacitás! Az marad a cellánkénti 1.5Ah!

Ezért "illik" max. 150mA-el(10%) tölteni.

2014. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!