Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HDMI VGA átalakító adapter...

HDMI VGA átalakító adapter müködik? -vélemény, aki használ ilyet? Régebbi LCD monitorhoz jó, amiben nincs HDCP?

Figyelt kérdés

2019. márc. 16. 18:45
 1/8 repulo ***** válasza:

A monitor értékéhez képest már így is egy vagyont költöttél kábelre.

További ezrek felhasználásával esetleg működésre lehet bírni, biztosan megéri?

Szerintem engedd el, vagy add oda ajándékba egy ellenségednek.

2019. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Régebbi LCD monitorhoz jó, amiben nincs HDCP?"

A monitorokban nincs ilyen amit említesz, tehát ettől nem függ az eredmény.

2019. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezeket nem vettem meg, webáruházakban néztem. Egy kábelt vettem, 8€-ért. A 10 m-es DVI-D-HDMI-t.

Azért is irok ki ennyi kérdést, mert nem szeretnék fölöslegesen költeni.

A monitorból 3 db van, jó lenne hasznosítani. De majd meglátom.

Pár napot áldozok rá, ha nem jutok semmire, hagyom a csudába.

2019. márc. 16. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2


Szakmai körökben köztudott, de ne is törődj vele, hogy a set top boxok nem működnek azokkal a régebbi monitorokkal, ami még nem támogatja a HDCP-tartalomvédelmet.

Ezeknél csak SD-felbontásban engedi át a jelet vagy sehogy.

Volt egyébként olyan DVI-csatlakozós monitor is, ami támogatja, ezeknél a HDMI--> DVI átalakító is működik.

2019. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 repulo ***** válasza:
Rövidebb madzaggal próbáltad már? Nekem úgy rémlik, hogy a HDMI kábelnél vannak jeltovábbítási korlátok a hossz növekedésével, és a 8 €/10 méter nem tűnik egy minőségi darabnak.
2019. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam. Sajna mint irtam is már másik kérdésnél, a témába laikus vagyok.

Mielött rendeltem volna a kábelt, elötte hetekig olvasgattam a témába, mikor az időm engedte.

De a HDMI kábeleknél se találkoztam pl. a HDCP-vel a leirásokban.

Azzal viszont igen, hogy a HDMI elödje a DVI volt, és hogy ezeknél oda kell figyelni, mert többféle van, én esetemben a DVI-D amiröl azt is irták többek közt, hogy egy egyszerü kábelel csatlakoztatható HDMI-hez, és nem kell átalakitó stb.

A témába sokan irták, hogy ilyen módon hanálják tv-ként a monitort.

2019. márc. 16. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:

"DVI-D amiröl azt is irták többek közt, hogy egy egyszerü kábelel csatlakoztatható HDMI-hez, és nem kell átalakitó stb."


Mármint aktív elektronikus jelátalakító nem kell, mert a kettő lényegileg ugyanaz, csak más a csatlakozója.

Ezért elegendő a passzív átalakító.

DVI-D viszont csak annyit jelent, hogy hiányoznak belőle az analóg átvitelre szolgáló érintkezők, ami egy D-Sub passzív átalakítóval kihozható belőle:

[link]

A DVI-I csatlakozónál láthatod az analóg tűket, ami az RGB és HV jeleket továbbítja.

2019. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A monitorból tv-t témát jegelem.

Belátom nem lehet megoldani, ezért nem is foglalkozok vele tovább.

2019. márc. 17. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!