Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani egy AC adapter kábeléről hogy melyik szál a pozitív, és melyik a negatív?

Figyelt kérdés

Sajnos a multiméterem bedöglött, így azzal nem tudom, próbáltam ventillátorra kötni, de azsem jó, mert mindkétféleképpen forog, és mindkétféleképpen egy irányba.


Azt pedig észrevettem hogy mindegyik vezetéke meg van jelölve, az egyiknél olyan hogy van az egyiken szaggatott vonal, a másik vezetéken semmi, meg van olyan is aminél szintén szaggatott vonal, a másikon meg egy megszakítás nélküli csík. Ebből melyik a pozitív és melyik a negatív?



2019. márc. 20. 12:36
 1/6 repulo ***** válasza:
Keresel valami földet a lakásban(vízcsap, gázcső), a venti egyik drótját rákötöd, aztán próbálkozol.
2019. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Az AC az váltakozó feszültséget jelent. Ott pedig nincs pozitív és negatív.
2019. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vonal és szaggatott vonal az egyenáram jele:

[link]

De amikor ezt látjuk egy adapteren, külön ott szokott lenni a polaritás is egyértelműen.

AC-kimenetnek nyilván nincs polaritása.

2019. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tisztázzunk egy-két dolgot:

AC adapter = A BE- és a KImenet is váltakozó feszültségű

AC/DC adapter = a BEmenet váltakozó, a KImenet pedig egyenfeszültségű

Te az AC adapterről kérdeztél...

2019. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Manapság ez keveredik, szokták értelmezni úgy (gyártócégek is), hogy van például egy laptop, annak tartozéka az AC-adapter.

Tehát egy adapter, ami a laptopot alkalmassá teszi AC-hálózatról történő üzemre.

Szakmailag nyilván tudjuk, hogy az egy AC --> DC adapter, illetve tápegység, magam is inkább híve vagyok a pontosabb fogalmazásnak, de ilyenek előfordulnak.

2019. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen az AC/DC adapterekre gondolok, csak igazából én sem tudom miért nem így írtam. Arra mikor van egy szaggatott és egy egyenes vonal egymás mellett, meg mikor a vezetéken egyiken szaggatott vonal van, a másikon betűk vagy semmi, meg van olyanom is, aminél egyenes vonal végig a vezetéken, a másikon meg szaggatott. Ugyanakkor ha szétszedem az adaptert ott az áramköri lapkára rá van írva hogy melyik melyik. Csak mivel bedöglött a multiméterem és szétszedni sem akartam egy adapterem sem mert mind jó még, így nem tudtam hogy melyik melyik vezeték.
2019. márc. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!