Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sony, HP, Epson, Canon fotónyo...

Sony, HP, Epson, Canon fotónyomtató? Mindegyik jó? Tudás szempontjából mit nézzek, ha tényleg jó képeket szeretnék?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 18:48
 1/4 jamesbond ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes egyiket sem megvenni. Labor minőségű fotót úgysem tudsz nyomtatni, és kínlódhatsz a tintákkal, töltéssel, vagy aranyáron cseréled a patronokat. Egy tűrhető képhez fotópapír is dukál, ami ugyancsak nem olcsó. Egy pendrive-on beviszed a képeket, és sokkal olcsóbban jó képeket kapsz.

Egy fotós.

2010. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igazából régóta szeretnék fotónyomtatót, minap láttam is egyet és volt ott egy-két kép, amit azzal nyomtattak. Volt olyan minőségű, mint a bolti. Bolti alatt nem azt értem, aminél egy hozzá értő beállítják neked a színeket meg ilyenek, mert tényleg az a legjobb. De nagyon sok helyen ugye már nem helyben csinálják, hanem elviszik ugyanahoz a nagy céghez. És ezek a fotónyomtató által készített képek voltak olyan minőségűek. És én elég gyakran nyomtatok itthon képeket függetlenül attól, hogy kidolgoztatni is szoktam. Tehát valaki tudna abban segíteni mit nézzek mit tudjon. Pl nekem az a dpi semmit nem mond...
2010. júl. 5. 12:17
 3/4 issti ***** válasza:

A dpi: dot per inch, ami azt jelenti egy inch (2.54 cm) mennyi pontot tartalmaz. Nyomdai minőség általában 300 dpi.

Akkor érdemes ilyen nyomtatót venni ha rendszeresen szükség van azonnali nyomatokra, mert minőségben, tartósságban nem érik el a vegyileg készült képeket.

Érdemes lenne utánanézned a hőszublimációs nyomtatóknak is. Kicsit drágábban jön ki egy kép a speciális fóliás papír miatt, de sokkal tartósabb az eredmény.

Ha ragaszkodsz a tintasugaras megoldáshoz akkor mindenképp eggyel magasabb árkategóriában böngéssz.

A HP fejjel együtt cserélhető patronos, a Canon inkább a külön cserélhető tintát favorizálja. Mindegyiknek van előnye. Ha nem a spórolás a lényeg én a HP-t javaslom, mert a gyári patron cserével mindig új fej is kerül bele. Ha töltögetnéd, vagy utángyártott tintát használnál, akkor a Canonhoz olcsóbban kapsz jó minőségű tintát, de ha elkopik a fej egyszerre több a kiadás.

A Sony kivételével nem tudsz rosszul választani ha rászánsz 25-40 ezret.

Szerintem érdemes olyat nézni ahol nincs saját kijelző, és fotószerkesztő, mert minek ezért fizetni ha PC-n megcsinálod előtte.

2010. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, valóban hasznos dolgokat tudtam meg! :)
2010. júl. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!