Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés
Kecsketej2005 nevű felhasználó kérdése:

Ha van egy áramforásom (pl 230v) és egy supravezetőm és a végére kötök egy fogyasztót akor nem ráz meg akor se ha kábelen nincs szigetelés és azt fogdosom?

ápr. 9. 22:45  Privát üzenet  

A válaszok
És ehhez mi köze a szupravezetőnek? Nagyon nem világos a kérdés? Szupravezető kábeled van? És mi ráz meg a fogyasztó? Az áramütés szempontjából csak a vezetéken lévő szigetelés számít (ha földelve van az áramforrás egyik kivezetése pl. a hálózatnál így van), mindegy a vezeték fajlagos ellenállása. Nézd meg a TN-S, TN-C, IT rendszerek magyarázó ábráit.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 9. 23:02 Privát üzenet

Ha nincs szupravezetőd, akkor sem.

Esetleg elkezdhetnéd a villamosságot az alapoknál hogy egyáltalán kérdezni tudj.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont ápr. 10. 02:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom nem világos de ara gondoltam hogy ha valaaminel kisebb az elenálása mint nekem akor nem fog megrázni?

# 3/4Időpont ápr. 11. 06:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sory nagyon fáradtan irtam a kérdést

# 4/4Időpont ápr. 11. 06:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Késkészítésnél a fa markolat és az acél összeragasztásánál, kell közé valamit tenni?
Számít a radiátor előtti függöny a szoba felmelegedésénél?
Az igaz h minden anyag vezeti az áramot csak "nagyon" különböző az R és azért mondják azt h nem vezeti? Csak azért gondolom mert pl. : a 300000Vos távezetékeken mesze nincs...
Az elektromos mezőt ha jól tudom akkor Faraday kalitkával lehet szigetelni. Milyen egyéb lehetőségek vannak még? Lehet állítani a szigetelés mértékét? (Faradaynél és egyéb lehetőségeknél)
Valaki segitene aki jó matekos? Egy ajtot szeretnék szigetelni ami 140* 210 es amit vennék szigetelés 35*25 ös menyi kell belőle?
Mi az és mire használják a toldóhüvelyt?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!