Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Számít a radiátor előtti...

Számít a radiátor előtti függöny a szoba felmelegedésénél?

Figyelt kérdés
A szobában a radiátorok előtt függöny van és a férjem megőrjít azzal, hogy vágjam le őket a radiátor felett, mert lefogja a meleg levegőt és így kisebb lesz a hőfok a szobában. Igaza van, mit gondoltok??

2015. nov. 2. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A koleszban a 90-es években, nagyon rossz szigetelése Volt az ablakainknak, és a fütést Sem vitték túlzásba.

A zsobatársam kitalálta, hogy esténként a függönyt az ablakpárkányra benyomkodjuk, így a felfeléáramló meleglevegö nem mögé megy, hanem a szoba felé cirkulál.


Igencsak érezhetö Volt a különbség. Ha vastag a függöny, akkor a függöny és az ablak közti levegöréteg is funkcionálhat valamilyen szinten szigetelörétegként, ami érezhetö, bár szerintem megtakarításban jelentékltelen.

2015. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*szobatársam
2015. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne számítana, nem is keveset. A függöny hőszigetelőként is funkcionál, minél közelebb van a radiátorhoz és minél vastagabb, annál jobban leszigeteli a hőt. Sarkított példa, hogy egy paplannal leteríted a radiátort, akkor aztán fel is forralhatod a vizet a radiátorban, attól még a szobában hideg marad. Igaza van a férjednek, érezhetően kevesebb lesz a fűtésszámlátok ugyanolyan szobahőmérséklet mellett, ha nem takarod el a függönnyel a radiátor hőjét.
2015. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, tedd a radiátor mögé a függönyt, nem feltétlenül kell elvágni!

Úgy is hatásos, a különbség érezhető!

.

Nem a paplan meleg, hanem hőszigetelő lévén nem engedi elszökni a test melegét.

A függöny = vékonyabb paplan.

2015. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#1: Bizony, én ezt minden télen csinálom, sokat számít!
2015. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igaza van a férjednek. De amúgy nem muszáj szétvágni a jó függönyt. Ha felkötöd egy madzaggal pl. az ablak kilincshez, az is tökéletes.

Vagy ha van ablakpárkányotok belűlről, akkor arra rá kell hajtani, lényeg, hogy a radiátort ne szigetelje le.

2015. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat! Őszintén szólva nem erre számítottam, mert azért ezek a függönyök olyan lengék (organza vagy voile vagy mifene anyagból), hogy egy nagyobb puki meglibbenti őket. Tehát szó sincs paplanszerű, nehéz, vaskos anyagokról.

Ennek ellenére is úgy gondoljátok, hogy türjem fel a radiátor előtt??

2015. nov. 3. 09:04
 8/15 anonim ***** válasza:

Esetleg tudom ajánlani a függönycsipesz vagy függöny-összekötő nevű szerkezeteket, amivel egész esztétikusan félrehúzott állapotban lehet tartani a függönyt. Pár kép róla:

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket. :)

Talán csak annyi a megjegyzés, hogy ezek a képeken mind sötétítő függönyök. Nekem azzal semmi bajom, oldalt van, rövid, nem sok vizet zavar. A hosszú voile függönyt akarja likvidáltatni velem a férjem, ami olyan, mint a lehelet, de mégsem látnak be az ablakon. Ha elkötöm, leveszem, stb. nyitott könyv leszünk az utcában. :D

Talán még a feltekerem átmenetileg fűtés idényben variációt tudom elképzelni, de annak sem örülök, mert hónapokig nézegethetem a barna fémradiátort... :(

2015. nov. 3. 10:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenge, igazából akkor nem ilyen dramatikus a helyzet, de biztos érezni, mert a levegö cirkuláció útjába áll.

De próbáljátok ki hogy jobb lesz-e a höérzet ugyanolyan beállításnál ha be van türve a függöny, vagy nincs változás.

2015. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!