Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt a dual mikrofont normálisa...

Ezt a dual mikrofont normálisan képes a tápellátás üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Én mikroport zsebadóhoz szeretném, ahol 3 V tápellátás jön ki, és két kérdés is van:


1, a 2 kis elektret mikrofon kapszulát is el tudja látni az a 3 V normálisan?


2, ez a 4 részes jack dugó használható olyan aljzatban, ahol mono vagy normál 3 részes stereo 3,5 jacket használnak? a bekötés egyezni fog? ehzt nagyon nem értem.

(a zsebadó jelenlegi 3,5 stereo jack dugó hegye a meleg pont, és a legfelső része a "hideg", a középső pedig nincs bekötve sehova. akkor ennél a 4 részes dugónál ez hogy van? komolyan sehogy se értem. vagy esetleg ezek úgy vannak kitalálva, hogy a "sima" stereo jack dugó ahova jó, oda ez a 4 részes is tuti jó? )


[link]



2019. ápr. 20. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez dinamikus mikrofon, nem kell neki táp. Ez telefonhoz való, tehát a hegye és az alsó közepe nem vezet sehova, az lenne a füles része. A felső középre vannak kötve a mikrofonok és a teteje a föld. Ha valóban ilyen a mikroport bekötése, sajnos ez nem fog menni. Ahhoz gondolom fantomtápot igénylő balanced mikrofonok valók.
2019. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

sztem itt vmi nem stimmel. eddig akármilyen típussal talélkoztam, mindig a jack hegye a meleg pont. és igen, a legteteje a test.



a többit nemtom hova tenni, amit írtál :( és nem, sztem ez egyáltalán nem dinamikus, hanem elektret

2019. ápr. 21. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz az elsővel, fogalma sincs mit ír, mikrofont is csak képen látott.

Ez a mikrofon is elektret kapszulákat tartalmaz, de ezt a leírásból ki lehet következtetni:


Specification:

Polar pattern: Omnidirectional

Sensitivity: -30db±2db

Frequency Range: 20-20KHz

Output Impedance: ≤680Ω

Standard Operation Voltage: 2.0V-10V.DC


Megadják a tápfeszültséget (dinamikusnak nem kell táp), és az érzékenységet (-30dB), dinamikus mikrofonoknál ez sokkal alacsonyabb szokott lenni (-50...60dB)


Dugót kell cserélni rajta, mert ez tényleg a telefonok kombinált jack aljzatához való (csúcs-füles bal, első gyűrű-füles jobb, második gyűrű-mikrofon). Fel kell tenni rá egy mono jack dugót értelemszerűen bekötve: csúcs-jel, ház-test.

2019. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó.

De veszel hozzá egy szerelhető dugót és átkötöd.

A 4 pólusúnál a plusz gyűrű a mikrofon miatt van.

2019. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem köszi, na de ezek szerint a 4 pólusúnak a bekötése is tök más, mint egy hagyományos jack.


én is azon agyaltam h simán átforrasztom egy másik jackre és ennyi, csak utána kezdtem nézni, h elég fura anyagból van, és emlékszem, jártam már így pont elektret mikrofon vezetékével h egyáltalán nem lehetett forrasztani, valami cérnavékony, forraszthatatlan anyag volt a meleg ér, és annyi, dobhattam ki.


szerintetek? esetleg vmelyikőtök szedett már szét ilyet?

2019. ápr. 21. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!