Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Büdös a konnektor, szerintetek...

Büdös a konnektor, szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tegnap reggel bementem a szobába, és elég büdös volt, de kiszellőztettem és nem éreztem újra. Tegnap este befeküdtem az ágyba, és ismét éreztem a szagot, de nem olyan erősen. Elkezdtük keresni, hogy honnan jöhet a szag, és a konnektort találtuk forrásnak. Egyből rá is kerestem a témára, és sokan írják, hogy szétégett valami vezeték, vagy burkolat, de ez nem műanyag szag, és nem is égett gumi. Nekem először a karalábé ugrott be.

Ha nem az égett szagot érzem, akkor megnyugodhatok? Lehetséges, hogy egy egér döglött meg, és annak a szagát érzem? Sokkal inkább dögszag, mint égés...

Azért tettem fel a kérdést villanyszerelő előtt, mert ha megnyugtattok, hogy valószínűleg egér, rovar, stb, és elmúlik a szag, akkor nem hívnám ki a szerelőt. Tegnap megtelt a szaggal a szoba, ma reggel nem éreztem.



2019. ápr. 24. 08:27
 1/10 repulo ***** válasza:
100%

Mondjuk en kiszedném azt a konnektort a helyéről és megnézném mi a helyzet.

Ha egér, rovar, akármi ami egykor élt, akkor azt eltávolítanám onnan és ha már kint van a bekötésre is ránéznék.

Ja, ha nekiállsz matatni, kapcsold le az automatát, nehogy neked is karalábé szagod legyen a végén.

2019. ápr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, kapcsold le az áramot, azt a kapcsolót, ami az adott konnektorról leveszi az áramot és hívj valakit aki megnézi, megszereli.
2019. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én biztosan megnézetném a konnektort szakemberrel. Nagy csodák nincsenek a világban, valószínűleg nem éreztél még égett kábel szagot, jegyezd meg, ez az.

Érdemes lenne azt a fázist, amin a konnektor van, már most áramtalanítani, nem vicces dolog, amikor a gondok azért hív, mert éppen oltják a tűzoltók az elektromos tüzet a lakásban.

2019. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lényeget nem írod, hogy ez csak egy konnektor önmagában (amiben nincs semmi), noha ez kevésbé valószínű, csak az egyértelműsítés kedvéért.

Ha terhelt, akkor milyen terhelés van rajta?

Az "amperszag" elég jellegzetes égett szag.

Ha dögszagot érzel, az lehet kondenzátorból kifújt elektrolit szaga is, a TV-ben vagy PC-tápban. Sőt, egyéb kondihibával is találkoztam már, tehát ami nem elkó, de büdös.

TV pontos típusa?

2019. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan konnektor, amit nagyon ritkán használtunk eddig is, és mióta a szagot érezzük semmi nem volt bele dugva (de kb egy hónappal előtte sem). Lekapcsolgattam a fázisokat, de a 3 kapcsoló közül kettő 1-1 konnektort vesz le, a harmadik meg minden mást, köztük a büdöset is.
2019. ápr. 24. 09:30
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Tényleg villanyszerelővel ki kéne szedetni és megnézni. Lehet, hogy tényleg odadöglött valami méretesebb bogár és azt érzed, de ha ott megnyekkent, előbb-utóbb zárlatot is csinálhat.


És kevésbé komolyan, dögszag?

Nem csoda, szegény röfi beledöglött, hogy befalazták.

2019. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Aki szabadbölcsész az hívjon szerelőt.
2019. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként régen hírhedten büdös volt a szelén-egyenirányító, amikor tönkrement és erősen melegedett.

De ilyet ma már nem használnak sehol.

Valamikor szervizben akadtak még csöves rádiók, annál éreztem utoljára azt az elképesztő fingszagot.

2019. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Hány éves házról van szó? Nem lehet, hogy valamelyik előző lakó befalazta a feleségét, aki mindig karalábét főzött neki ebédre?
2019. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az volt az amperszag. :) Ha a gép sokáig állt a sarokban javításra várva akkor szervizszagot vett fel. :)
2019. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!