Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van "csillagászati"...

Miért van "csillagászati" áruk a Geiger Müller számlálóknak?

Figyelt kérdés
Kiváncsiságból rákerestem mennyiért tudnék egyet beszerezni és őszintén meglepődtem, azt hittem jelentősen olcsóbban tudnék egy ilyenhez hozzájutni. Mi a titka ennek, miért ennyire drága? (tudom nem otthoni, szórakoztató elektronikáról van szó, de akkor is)

2019. jún. 3. 03:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Másik kérdés: a bennük lévő (jellemzően) nemesgázok miatt mennyire számítanak fogyóeszköznek?
2019. jún. 3. 03:20
 2/16 repulo ***** válasza:

Azért ez még nem az elérhetetlen kategória.

[link]

2019. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2019. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:

Mi neked a "drága"? és mi az amire "gondoltál"?

Ezeket miért nem írod le a kérdésedben?

2019. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

ez is jó kérdés mi számít drágának, egyébként mivel otthonra nem nagyon vesz senki ilyet ezért gyanítom nem alakult ki az olcsóbb kevésbé pontos, esetleg szabványoknak minősítéseknek nem megfelelő verzió


Pld sima mérő szalagból van pár száz forintos, tolómérőből pld van párezer forintos darab is (de egy gépész nagy,valoszinűséggel szétverné a fejeden) ez persze otthonra hobbi célra megfelelő lehet, mikro méterből a pár százezres kategoria sem meglepő

2019. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4


Pl. otthoni "bohóckodásra" én nem gondoltam volna hogy 40-50-60 esetleg 100 és 200 ezer forintokat kéne költenem, de úgytűnik nagyon nagyon csúnyán mellélöttem.


Köszönöm a linkeket és a magyarázatot hozzá!

2019. jún. 3. 11:45
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

l. otthoni "bohóckodásra" én nem gondoltam volna hogy 40-50-60


Tudod te egyáltalán mirevaló egy ilyen eszköz?

2019. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
röviden: mérni a sugárzást a környezetben.
2019. jún. 3. 22:54
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért 50 dollár kínából,vagy éppen 40-50 ezer forint itthonról egy vállalható doziméterért abszolút nem vészes ár.Simicska is vett párat a G nap után,meg azért más is szokott venni,csak nem éppen annyit,mint multimétert.


Egy profi személyautó diagnosztikai eszköz a hozzá való szoftverrel simán 4-5 millió,de egy mai korszerű áramnyomató,ami laikus szemmel egy tápegységnek tűnik,simán belekerül 40 millió forintba.

A BME reaktorában is van sok doziméter,az eldobható pár száz forintostól kezdve a milliárdos árcímkéig.

2019. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valóban vannak olcsóbb játékszerek. Játszani drága. Ha valakinek valóban szüksége van rá, nem elérhetetlen pár tízezer forintért.

Most megy valami netes sorozat Csernobilról, gondolom azért van itt az utóbbi hetekben ilyen rengeteg hasonló jellegű kérdés. Lehet hogy tévedek, de nem lepődnék meg, ha te is ebből az indíttatásból tetted fel volna a kérdést pont most. Azaz nincs igazán rá szükséged, játszani pedig sajnálsz ennyi pénzt kiadni. :)

2019. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!