Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van "csillagászati"...

Miért van "csillagászati" áruk a Geiger Müller számlálóknak?

Figyelt kérdés
Kiváncsiságból rákerestem mennyiért tudnék egyet beszerezni és őszintén meglepődtem, azt hittem jelentősen olcsóbban tudnék egy ilyenhez hozzájutni. Mi a titka ennek, miért ennyire drága? (tudom nem otthoni, szórakoztató elektronikáról van szó, de akkor is)

2019. jún. 3. 03:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10


Pontosan, bohóckodásra gondoltam egyet beszerzek, semmi komoly indíttatás nélkül.

2019. jún. 10. 02:18
 12/16 Szirty ***** válasza:

Nem mint ha az mentség lenne bármire, de úgy látom hasonló a helyzet az 500V-al mérő szigetelési ellenállás mérő műszerek esetében is.


Nagyon drágák, miközben a közönséges, sok mindent mérő multiméterek tized annyiba kerülnek.

Pedig a méréshez szükséges elektronika nem indokol ekkora árkülönbséget.

2019. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Esprimo Mobile ***** válasza:
Én egy BR-9B típust 19ezer ft alatt rendeltem ebay-ről. 2 hét alatt megjött Hongkongból ingyen póstával. Van egy BR6 típus is hasonló árban. 3db AA elemről-akkuról működik. Ha nem akarsz kínából rendeléssel rizikózni, egy hete jofogason 25 ezerér árulta valaki a BR-9b típust, de már nincs fent a hirdetés, talán lesz majd még. A BR-9-nek van egy A változata is ami olcsóbb és ugyanúgy néz ki mint a B de az csak elektorszmog sugárzást mér, és árulnak olcsón régebbi digitális műszereket ami még röntgenben számol. Tehát javaslom hogy olyan típust vegyél ami a manapság használt Usiver mértékegységet mutatja a kijelzőn. Ebay-ről 9ezer ft-ért láttam okos telefon fejhallgató csatlakozóba dugható applikációs változatot is.Lehet hogy az is jó, végül azért nem olyat rendeltem, mert annyira picike a mérete hogy kétségeim támadtak a Geiger csöve érzékenysége felől. A BR-9b-ben vertikálisan az egész készüléken végigfekszik a Geiger cső és úgy mint egy olvadó biztosíték cserélhető is. BR-9b megbízhatóan működik de mint minden olcsó kínai kacatnak vannak hibái: Micro usb csatlakozóról tölti a tölthető elemeket kijelzi az akku szintet, de nincs benne töltés vezérlés ezért fel is forralja ha nem figyelsz. (elem-akku nincs a csomagban, plussz költség ha az nincs otthon, keveset fogyaszt 1 napot símán kibír de azért inkább akkuval érdemes használni). Gyenge a tft kijelző háttér világítása, erős fényben csak takarva látszik. Borzasztó halk a dózishang, csak csendes környezetben halható, tervezem hogy barkácsolok rá fejhallgató csatlakozót.A színes kijelző és sok gomb ellenére elég buta jószág. csak azt tudja amit a kijelzőn látsz, a gombokkal nullázhatod a grafikont és átlagolt mérést, ki-be kapcsolhatod az amúgy sem túl izmos hangot és a kijelző háttér világítását. Sok sikert.
2019. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Esprimo Mobile ***** válasza:
2019. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyedül a Geiger Müller cső drága benne mert egy valamilyen akkreditált cég gyártja akinél nincs konkurencia és megkéri az árát érte. Ez a nyavalyás cső önmagában is egy húsz-harminc ezer forint de már akár több is. A köré épített elektronika, feszültség sokszorozó, kijelző átlagos tétel.

Csernobil ideje alatt és előtte/utána, a KGST piacon idehaza is lehetett kapni jó minőségű ipari modern orosz műszert cserélhető pót csővel, elemes,digitális, zsebben elfér stb és sokminden sugárzást mért.Sima piacon árulták itten az ukránok, oroszok. Ez akkoriban 4-5 ezer forintot adtam érte és ez ma körülbelül 80 ezres kategória lenne a nyugati típusúakéval tudásilag.

2019. júl. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
otthoni bohóckodásra? és mit akarsz vele mérni? 15-öt fog jelezni körülbelül a háttérsugárzásra, és ha az órádhoz közelteszed, akkor meg jóval többet. másra nem lesz jó. Régi hidegháborús, meg 2. vh-s repülőgépműszerek, kijelzők sugároznak enyhe mértékben.
2019. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!