Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elfekvőben lévő működő laptopo...

Elfekvőben lévő működő laptopot muszáj, vagy ajánlatos néha tölteni? Nem kell félreérteni, nem kérkedek, sőt.

Figyelt kérdés
Van egy másik laptop, amit most használok, a másikat eleinte töltöttem hetente 1-2-szer, de fogalmam sincs, hogy melyik árt jobban az akksinak. Ha töltögetem használat nélkül, vagy majd akkor, ha szükségem lesz rá, mert ez elromlik. Ezt anno karácsonyra kaptam (Acer), a másikat a lányomtól "örököltem". Fekvőbeteg vagyok, másikat nem tudok venni. Ezért írtam, hogy nem nagyképűség, hogy két laptop, egyszerűen csak megkérdezem. Elég hangos az alaphangja, állandóan hűti magát.:( Félek, hogy két szék közül a pad alá esek, mert a másik meg állásában megy tönkre.

2019. jún. 9. 15:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A másik gép, amiről kérdezek, Asus márkájú.
2019. jún. 9. 15:13
 2/8 anonim ***** válasza:
A nem használt laptopot kb.50%-on kell félretenni és pár havonta elég ha rátöltünk egy kicsit.
2019. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hetente töltöm, és hagyom, hogy frissüljön. Lehet, hogy poros a belseje, azért megy a venti...kis takarítás sem ártana neki.
2019. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeket az akkukat a maximális feszültségen való tartás nyírja ki legjobban, ezért nem szabad teljesen feltöltve raktározni.

Alacsony töltöttségnél pedig az a veszély fenyeget, hogy túlmerül hosszabb idő alatt, tehát ez sem jól.

Marad az arany középút és néha elővenni, ellenőrizni.

2019. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagyis "ez sem jó".

Ha már ismét írok, még azt is hozzátehetem, hogy külföldi akkus szakmai oldalakon is tájékozódtam, ezek ismert tények.

2019. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Az a gond, hogy ez, amiről most is írok, folyamatosan töltőn van, ha bekapcsolom. Ennek rossz az akksija. (Acer ES 15) 90 ezer környékén volt az ára de már nem garanciális. Azért kérdeztem a másikat, hogy mennyi ideig töltsem és milyen időközönként, ha ez behalna. Oké, akkor időnként töltöm. Félig töltve hogy lehet tartani egy gépet? Merül állásában is. Az tiszta belül, ez szerintem poros. Bár abban meg már szervízben cseréltek akkut, már akkor kellett, amikor még garanciális volt. Az Asus típusát sajnos nem tudom.

Mindegy, köszi az eddigi válaszokat. A lényeg, hogy időnként töltsem. Jól értem remélem.

2019. jún. 9. 18:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként bocs, hogy hülyeséget kérdezek, csak az a gondom, hogy semmi segítségem nincs ilyen téren. Komolyan és tiszta őszintén írom, hogy én érzem magam kellemetlenül még így ismeretlenül is.

Köszönöm tényleg. Csak félek, hogy nem marad semmi szórakozásom. Pedig 50 felett vagyok. A helyzet, ami kicsit letaglóz. Remélem, nem maradok örökre így, bár már 3 éve tart.

2019. jún. 9. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:

"Félig töltve hogy lehet tartani egy gépet?"

Jobb gépeket be lehet állítani részleges töltésre, pontosan ezért, hogy a hálózati üzem ne nyírja ki, ugyanakkor az akkut se kelljen kivenni, hiszen áramszünet esetén az is hasznos tud lenni, vagy amikor kiesik a DC-jack.

Egyszerűbb esetben viszont maximumra töltődik az akku, igaz ekkor is le áll a töltés automatikusan, de később ismét rá fog tölteni.

Arra meg majd rá fogsz jönni, hogy ezek az akkuk elég sokáig tartják a töltést, ha pár hónaponként ellenőrzöd.

Megteheted az is, hogy az elfekvő laptopból kiveszed az akkut, hogy még a készenléti áram se merítse, bár az amúgy is nagyon minimális.

2019. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!