Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Klímában lévő baktériumokat...

Klímában lévő baktériumokat megöli az orvosi fertőtlenítő?

Figyelt kérdés
Borzasztó meleg van, de jelenleg nincs klímához tisztító szerem, de van itthon orvosi fertőtlenítő, esetleg megőlné a baktériumokat?

2019. jún. 10. 21:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem mindet.

A kézfertőtlenítő nem feltétlenül hatásos a rácsok közt.

A felületfertőtlenítők már lemosással kombinálva megfelelőek.

2019. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem. A légkondi tisztítót be kell fújni és átkeringetni az egész rendszeren, ez az orvosi fertőtlenítő max. Pár centire tudna behatolni, nem sokat érne a legionella ellen
2019. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kapcsold be fűtésre, max teljesítményen ~20 percre. A magas hőfokot nem szeretik a baktériumok, ez is megteszi, még nincs megfelelő tisztítószer. Utána egyből mehet a hűtés, viszont a kompresszor a védelem miatt csak 3-5 perc múlva indulhat el, ami nem hiba.
2019. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Jah, a magas hőmérsékletet nem szeretik, ezért hőkezelünk 90°C-on, de ez a langyoska levegő csak kedvez a szaporodásuknak. Arról nem is beszélve, hogy amint bekapcsolja a légkondit, a Legionella (ha van) csak úgy szétröppen a szobába, pont ezért nem szabad tisztítás nélkül használni
2019. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"A kiszárítás egy ennél hatásosabb módja, ha a berendezést fűtés üzemmódra kapcsolják, ezt persze csak 30°C alatt lehet megtenni, hiszen ha ennél melegebb van a helységben, akkor nincs mit fűtenie a klímának, nem fog elindulni. Fűtés üzemmódban a beltéri egység hőcserélője kb. 60°C-ra melegszik, így nem csak a gyorsabb a párolgás, de a hőkezelés is segíti a fertőtlenítést."


[link]


Turbó/erőteljes módban a tapasztalatom szerint nem figyelik a termosztát értékét a klímák, így meg lehet ezt csinálni melegben is. Csak a fertőzőtt vízet porlasztott formában belélegezve veszélyes a legionella, egyébként nem. Egy régóta nem használt klímában nincs víz, ha valaki bekapcsolja fűtésre, nem fognak repkedni a legionella baktériumok a levegőben.

2019. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Jah, a magas hőmérsékletet nem szeretik, ezért hőkezelünk 90°C-on, de ez a langyoska levegő csak kedvez a szaporodásuknak."


Tudtad? Az élet vízzel működik. Ha egy tárgy kiszárad, a víz eltűnik, abba a Legionella is belehal. Még akkor is, ha nem volt 90 °C.

Hasonló a mosogatószivacs vagy a fogkefe esete is.

Ha soha nem szárad ki, ha folyamatos nyirkos marad, az a baktériumok melegágya.

2019. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem mondod? Mikrobiológus vagyok, mielőtt tovább magyaráznád a dolgot. Az elméleted h.lyeség, de kilróbalhatod felőlem, nem az én bajom
2019. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Mikrobiológus vagyok"

Papírbiológus bárki lehet.

Papírod van róla, csak hülye vagy hozzá.

2019. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nyilván, mert én akarom kifújatni a baktériumokat onnan és nem pedig te, gondolván, hogy a kis langyibangyi levegő majd elöbb megöli őket. Üsd be a google-be, hogy: Legionella, légkondi takarítás, h.lye vagyok, de azért okosokodom és nincs meg miket ad ki. Te észkombájn
2019. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem te egy frissen papírhoz jutott papírbiológus lehetsz, nulla gyakorlattal.

Már a kérdést is nehezen értelmezed, de ha tavaly óta nem meri bekapcsolni a légkondit (vagy parasztosan: klímát), abban mennyi víz van szerinted?

Mennyi baktérium? Pont arra próbáltam rávilágítani.


"Üsd be a google-be, hogy: Legionella, légkondi takarítás"


Ne viccelj, ezek a te módszereid. Eleve angolul szoktam keresni, arra áll rá a kezem, sokkal nagyobb a merítés.

De nem ebben a témában, hiszen én bármikor szétkapom darabokra, akár a ventilátort is ki tudom szerelni.

2019. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!