Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha saját magamnak szeretném...

Ha saját magamnak szeretném kiszúrni a fülem, milyen fertőtlenítőt használjak?

Figyelt kérdés

A cimpába szeretnék szúrni még egy lukat. Steril,orvosi tűm van,vatta is,toll is persze a jelöléshez,jég is az érzéstelenítéshez,illetve orvosi fém fülbevaló is,amivel lőtték a másikat. (Előtte persze lefertőtlenítem a fülbevalót is majd!)

Milyen fertőtlenítőt ajánlanátok?

Illetve van 3 helix(felső fül - porcos rész) piercingem,a piercer azt mondta,hogy azt tengeri sós oldattal törölgessem vattával. Tökéletesen bevált.

Ide is azt használjak majd?

Előre is köszönöm szépen a hasznos,értelmes válaszokat! :)



2013. okt. 28. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én jódot használtam!
2013. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Octenisept. Nem csíp, nyugodtan mehet a sebre is.
2013. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A védőnő alkoholt használt fülkiszúráshoz.
2013. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. okt. 29. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Piercing-re alkoholt használni nem szakszerű, többek közt az alkohol citotoxikus hatása miatt. Tollal ne jelölj , véráramba kerülve negatív élettani hatásokkal bír. A tengeri sóoldat sem mindegy, mivel a fiziológiás sóoldatot kell reprodukálnod. Nem ajánlanám az otthon szúrást, ugyanis nincs hozzá megfelelő képzettséged. Szerintem pár ezer forintot megér egy szakszerű procedúra.
2013. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hűha,olyanokat mondtál nekem,hogy csak néztem. :D

1400Ft azért nem vág földhöz,inkább lehet elmegyek kilövetni. :D

2013. okt. 30. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Jajj, csak ne lövesd! Az a legeslegrosszabb! A lövés roncsolja a szöveteket, ráadásul a belövőt nem lehet még sterilizálni sem, 1000x nagyobb a fertőzés kialakulásának esélye. Ha egy egészséges piercing-et szeretnél (gondolom igen), akkor szúrass egy megbízható piercer-rel.
2013. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de a másikat is lőtték,már vagy fél éve,és semmi baja sem lett. :)
2013. okt. 31. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy nem lesz semmi baj vele, nem törvényszerű, valóban. De, ha logikusan belegondolsz, piercing-ért piercer-hez mész, nem kozmetikushoz (piercer-hez hiába is mennél, igazi szakember ilyet nem használ). Műkörömért sem mész tetoválószalonba, szerintem.
2013. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség hogy a belövőt nem lehet sterilizálni. Én elvégeztem a tanfolyamot, láttam, hogy működik az egész. A pisztolyra a frissen kibontott steril fülbevaló kerül. Az érintkezik a bőrrel.
2013. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!