Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretném megvenni ezt a...

Szeretném megvenni ezt a multimétert, de csak 10 Amperig mér. Most ha szeretném megmérni a hálózaton levő 16 vagy 20 amperes biztosíték után az áramerősséget, akkor ezzel nem lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jún. 16. 14:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
értem én azt, de gondoltam ha rárakom a pálca mindkét végét a fázisra akkor azon is folyik át áram és mér.
2019. jún. 16. 15:10
 12/18 A kérdező kommentje:
tehát ez letisztázva, nem mérünk áramerősséget 220as hálózaton, csak sorba kötött áramkörnél. A kettő linkelt műszer közül melyiket érdemesebb venni?
2019. jún. 16. 15:12
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyszer a haverral összehidaltunk 2 db 6000 voltos kábelt, a biztosítékdoboz nyitva volt. A bányához ment az áram. Bicikliztünk aztán fapálcák segítségével megoldottuk de úgy hogy a kábel végek csupaszok voltak, mi meg a műanyagtól nyomtuk őket össze. 5-en voltunk, mindenki a földre került olyant robban és villant, pár másodpercig nem láttunk semmint, mint a flashbang. Az egyik kábel kétfelé szakadt és elment az áram ez egész bányában :)) Na de itthon nem akarok zárlatot csinálni.
2019. jún. 16. 15:19
 14/18 anonim ***** válasza:

Ilyen célokra megfelel egy kínai ZT102 vagy Aneng megfelelője (8002) ugyanaz:

[link]

De valójában profi munkára is használhatók, nem ezen fog múlni a siker.

2019. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szirty ***** válasza:
56%

"nem tudtam hogy korlátozott a felhasználási képessége."


Inkább a te képességeid korlátozottak, és ezt most bántó szándék nélkül írom!

A műszer használatának vannak szabályai amik fizikai törvényekből adódik.


Bár ha úgy tetszik az ilyen szabályok is tekinthetők "korlátnak" de nem tudod őket áthágni akkor sem ha mások az elképzeléseid a dolog működésével kapcsolatban.


A multiméter nem egy "trikorder" mint a Startrekben hogy mindent tud csak egy gombot kell megnyomni és megmond mindent.


Továbbra is azt javaslom hogy inkább azt írd le mi a célod az áramméréssel! Mért akarsz áramot mérni?

Mert lehet hogy a célodhoz nem is ez az út vezet!


De ha mindenképp ragaszkodsz az áram méréséhez én is lakatfogót ajánlanék. Egyszerűbben használható de nem biztos hogy egy mérés miatt érdemes áldozni rá.

2019. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nincs semmi célom vele, csak ha unatkozok elszórakozgattam volna. Sokat nem tudom ezekről a dolgokról azért írtam ide, hogy az ilyenek akik nem korlátozottak válaszoljanak, hogy mit lehet és mit nem lehet. köszi
2019. jún. 16. 21:52
 17/18 anonim ***** válasza:
A bányás sztori után egyértelmű lett hogy csak kamuzik. Troll.
2019. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
sajnos nem kamuztam.
2019. aug. 12. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!