Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Multiméterben ha kiég a...

Multiméterben ha kiég a biztosíték, akkor csak áramerősséget nem fogok tudni mérni?

Figyelt kérdés
Pár hete, véletlenül rossz helyre tettem az áramerősség mérőt, és levertem a biztosítékot. Megnéztem a biztosítékot a multiméterben, épnek tűnt, de furán nézett ki(nem volt rajta szakadás, de felkenődött a falra), de mivel maga a multiméter működött így elkönyveltem jónak(nem mértem vele áramerősséget, csak feszültséget). A napokban újra használtam a multimétert, de nem tudok vele áramerősséget mérni

2015. okt. 16. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem cseréltél biztosítékot, akkor nem is fogsz áramot mérni vele, mert az sorba van kötve az árammérő sönttel.
2015. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ki kell cserélni a biztit. Feszültszéget, ellenállást mérni "csengetni" addigis tudsz
2015. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!