Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Simson S51-be milyen fóliakond...

Simson S51-be milyen fóliakondenzátort érdemes venni?

Figyelt kérdés
Hogy kérjem egy elektronikai szaküzletben?
2019. jún. 17. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy, mert az elektronikai üzletek nincsenek berendezkedve Simsonba való speciális formájú kondenzátorokra, mint ahogy mosógépbe való kondikat sem ott kell keresni és hasonló segédfázis-kondikat sem általában.

Erre vannak járműves szaküzletek:

[link]

2019. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maximas válasza:

Helló!

Ha nagyon szeretnéd bármilyennel megoldhatod, csak a paraméterei legyenek megfelelőek.


A megfelelő kapacitású kondenzátor 0,22 mikrofarádos. Ez pontosan elegendő, hogy meggátolja az ívképződést az érintkezőkön. A gyári szimó kondik henger alakúak, amik a gyújtás alaplapba épphogy belenyomhatóak, ám a régi gyárik kezdik megadni magukat, a mostani utángyártott kínai változatok pedig nem bírják a hőt, ami az alaplapon azért rendesen jelen van.

Én úgy oldottam meg ezt, hogy a megszakító vezetékeit megtoldottam, és a légszűrőházba felvezettem, az akku mellé ahol már lassan fél éve úgy van, és semmi baja nincsen. Ezesetben a kondi (+) részét a megszakítóhoz kell kötni, ahogy eddig volt. Mivel nem ér a gyújtásalaplaphoz a kondiami a testelése is volt a (-) ezért valahol ott kell neked testelned a kondit különben nem fog működni.

Megfelelő fóliakondik:

[link]


Én megoldásom:

[link]

[link]

Amint látod én a kínai kondit kötöttem be. Be is vált, mert eddig nem mondta fel a szolgálatot.

Jah igen a kérdésedre a válasz: 250V 0,22 mikrofarádos kondit kérnék.

Kerékpár üzletekben is szoktak ilyet árusítani, ha adnak el ott robogókat vagy hasonló 2 kerekű gépeket, de ott kifejezetten simsonba valót ha van.

2019. jún. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ha szabad kérdeznem mi az az alkatrész az akksi felett?
2019. jún. 22. 22:15
 4/4 Maximas válasza:

Az ott egy graetz híd. Egyenirányító. Az a dolga, hogy a tekercsből felvett váltóáramot átalakítsa egyenárammá, így képes tölteni az akkumulátort.

2 van belőle mind a 2 a világítótekercsekre kötve.

2019. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!