Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » [Canon ir2018] Hogy tudom a...

[Canon ir2018] Hogy tudom a fenti nyomtatót a hálózatra csatlakoztatni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van az irodában egy Canon ir2018 hálózati nyomtató / fénymásoló / szkenner, valamint egy TP-Link TL-WR340G router. Azt szeretném elérni hogy a nyomtatót tudjam wi-fin keresztül használni, vagy legalábbis LAN-on keresztül a hálózatra csatlakoztatott gépekről. Ha USB kábellal csatlakoztatom egy géphez akkor tudok rajza nyomtatni, viszont ha csatlakoztatom a routerhez, az fel se ismeri (nem jelzi ki a csatlakoztatott berendezések közt).

Próbáltam a nyomtatót automatikus IP-ről manuálisra állítani, adtam neki egy IP címet a DHCP start és end értékek közt, a maszkot pedig 255.255.255.0-ra állítottam (nem igazán értek hozzá ez mit jelent de egy videóban így láttam)

A router admin oldalán így se jelzi ki a csatlakoztatott nyomtatót.

Arra gondoltam esetleg valami USB - ethernet átalakítóval hátha orvosolnoitudnám a problémát de bármilyen segítséget nagyon megköszönnék!



2019. jún. 27. 11:18
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
74%

Staikus IP című eszközt, a router nem jelez ki, csak ami DHCP -n kapja a netet. És pont hogy nem a DHCP start és end értékek közt kell neki fix IP cím, mert arra akár mást is oszhat a router.

Tehát a TP-Link DHCP -je, 192.168.1.100-255 -ig oszt, akkor a nyomtató legyen pl: 192.168.1.10

Nézd meg van kommikáció, tudod-e ping -elni a nyomtatót a magadott címen. Ugyána gyakorlatllag a nyomtató telepítőjének újra futtatásával pofon egyszerűen be tudod állítani a hálózati nyomtatást és szkennelést is.

2019. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Átálítottam, próbáltam pingelni de nem elérhető :/
2019. jún. 28. 11:04
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Villog a nyomtató hálókártyája, kábel jó?

Azon kívül még tűzfal beállítások is bekavarhatnak.

2019. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kábelt ellenőriztem, az jó, a hálókártyát hol tudom megnézni?
2019. júl. 1. 08:50
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Ledekkel jelzi ha kiépült kapcsolat. A nyomtató felől és a router felől is.
2019. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!