Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autós erősítő PC tápról?

Autós erősítő PC tápról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szeretnék venni autóba egy mélyládát erősítővel,de egy darabig még a szobában üzemelne,így gondoltam egy PC táp jó lenne hozzá.Természetesen utánaolvastam már a dolognak,és több helyen írták,hogy ha nem tud leadni elég áramot a táp,akkor elszállhat az erősítő.A kérdésem az lenne,hogyha veszek egy minőségibb tápot 15-20 ezerért,ami +12 volton le tud adni 40-45 ampert,azzal már nem lenne probléma?Ehhez az erősítőhöz lenne: [link]


Nekem több részről is megérné,ha meglehetne oldani úgy hogy egyik elem sem romlik el,mert miután kikerülne a kocsiba,a tápot betenném a gépbe,ugyanis ami benne van az már nem mai darab.



2019. júl. 3. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Még ha azt olvastad volna, hogy az 5 V ág műterhelése nélkül nem minden tápegység hajlandó elindulni, illetve áramot, stabil feszültséget leadni a 12 V kimeneten, azt megérteném.

De az komplett hülyeség, hogy ha gyenge lenne a táp, elpusztulna az erősítő.

Az igaz, hogy az erősítőbe épített DC-konverter kisebb feszültségről nagyobb áramot vesz fel, azonos teljesítmény biztosításához, de az áramot védelem figyeli.

Olyan nincs, hogy csak úgy a véletlenre bíznák a tönkremenést, ez vicc.

2019. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha meg ténylegesen a tápegység gyengesége határol be, akkor azért nem tud túlterhelődni semmi.
2019. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor offoljuk a PC tápegységet.Van valami ötletetek hogyan lehetne megoldani ideiglenesen?
2019. júl. 3. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Például PC-tápegységgel.

Nem állítottam, hogy nem lehet megoldani.

A korszerűbb, nagyobb teljesítményű PC-tápok ráadásul a hagyományostól eltérően, függetlenül szabályozzák a 12 V-ot, ezeknek még műterhelés sem szükséges az 5 V kimenetre.

2019. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,miután leírtam a választ elolvastam még egyszer amit írtál és rájöttem hogy hülye voltam.Úgy konkrétan ő a kinézett táp. [link]
2019. júl. 3. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kétlem hogy komolyabb árametősséget képes lenne egy mai pc táp kiadni 12Von. Inkább egy autóaksit és töltőt vennék.
2019. júl. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen, kompromisszummal működhet éppen, módjával adva neki a hangerőt.

Az FSP 600 Hyper is csak egy klasszikus felépítésű tápegység, ha jól tudom, az 5 V műterhelése szükséges valószínűleg.

2019. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régebben azt úgy oldottam meg,hogy a zöld vezetéket elvágtam,es hozzákötöttem a táp házához,működött.Na hát akkor köszönöm a segítséget,megpróbálom megcsinálni,és persze utánna nem széthajtani. 😀
2019. júl. 4. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!