Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Biztonságos vpn nélkül torrent...

Biztonságos vpn nélkül torrentezni?

Figyelt kérdés

leszeretnék tölteni ingyen játékot és filmeket stb...

De mindig azt irja minden torrent oldal hogy ne töltsek le semmit vpn nélkül pontosan nem is tudom mi az és nem akarom hogy valami baj legyení



2019. júl. 7. 22:28
 1/4 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Én eddig 20 terrabájtot visszatöltöttem ncore-ra és még egyszer sem jöttek a kommandósok hozzám. Szerintem neked se lesz problémád ebből. A VPN meg tényleg egy elég biztonságos dolog, de vannak hátrányai és torrenthez nem is érdemes használni. Egyrészt torrenten nem nézik, hogy mit kinek ki tölt. Magyarország nem foglalkozik vele. Másrészt meg tudomásom szerint alapból van benne valamilyen titkosító funkció, de ebbe már nem vagyok biztos.
2019. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb torrent oldal azért titkosít. Ez mondjuk elvárás. Külföldön néhány országban érdemes megfontolni egy VPN előfizetést, de egyébként nem kell. Nem lesz tőle semmi bajod.

Nem épp jelent ez biztonságot, de egyébként Magyarországon a legtöbb ember torrentezett már. Körülbelül mindenkire rá lehetne rúgni az ajtót... Rendőröket, politikusokat beleértve :D Amúgy pedig a torrentezés alapból legális, csak hogy milyen célra használod az kerülhet bele inkább a szürke zónába. Letöltéssel magán célra semmiképp sincs probléma, csak majd a seedel.

Én évek óta torrentezek, eddig a kutya se szólt érte. Régi helyi interszolgáltatónak volt problémája, de neki is csak a nagy adatforgalom miatt, de valójában az se volt soknak nevezhető (korlátozta/vissza vette a letöltési sebességet). Aztán lehetett telefonálgatni, hogy állítsa már vissza :D

Ha olyan oldalt látogatok, amit nem szeretnék hogy véletlenül is nézzék (bár nem illegális), anonym szeretnék maradni, vagy pedig valami oknál kifolyólag régiós korlát van, és stb: akkor szoktam a VPN vagy egyszerűen a Tor felé fordulni

2019. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"De mindig azt irja minden torrent oldal hogy ne töltsek le semmit vpn nélkül"


Kéretlen reklám, hogy a saját szoftverüket töltsd lefelé, azon túl pontosan nem tudom, mi hasznuk van belőle, mivel soha nem teszteltem, nem érdekel.

Magyarországon ugyanis felesleges, itt nem büntetnek a torrentezésért, felhasználóként.

Aki üzleti haszonszerzés céljából üzemeltet szervereket, oszt meg anyagokat ipari mennyiségben, azokat persze néha elkapják.

Németek például bolondok ilyen szempontból, a szolgáltató köteles téged megbüntetni, ha torrentezés bűnén kap (ha jól tudom), egyszerű magáncélú letöltésnél is.

Nálunk ilyen nincs, biztonság szempontjából pedig maga a torrent protokoll ártalmatlan.

Legfeljebb attól lehet megfertőződni, amit letöltesz, programokat és elindítod, de ahhoz nincs köze a torrentnek, ilyen értelemben.

2019. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kössz az összes válaszért:)
2019. júl. 9. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!