Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen routert vegyek? Fontos...

Milyen routert vegyek? Fontos részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Mostanában a jó pár éves tp link routerünk (TL-MR3420) főként játék közben random pingjumpokat produkál. Cserén gondolkozom (ideális esetben 20000Ft-ig), viszont van két nagyon fontos kitétel. A router a nappaliban van, a gépem amihez kéne a stabil wifi viszont jóval arrébb, az egyik szobában (1 vastag vályog fal + 2-3 kistégla fal van az útban). A mostani routeremen a gyári antennák (2db) le lettek cserélve a külön kapható erősebb TP link antennákra, amik a routerre rárakhatóak (asszem azok 9 decibelesek), így számomra tökéletesen működött a rendszer. 100 megás netünk van, torrenten 50-60 körül tudtam szedni, ez nekem teljesen elég lenne, ha játék közben stabil maradna. Tudom, hogy kábellel gyorsabb lenne stabilabb stb. de sajnos az nem opció. Mindenképpen 2.4 ghz-es wifin kell behozni a jelet ide. Tavaly egy 5ghz-es routerrel megpróbáltuk, de az idáig alig alig jön el, nemhogy még gyors is legyen meg stabil, így marad a 2.4-es wifi, csak hát azt is erősen kell szórni.

Még egy fontos dolog, hogy az évek alatt felgyűlt néhány eszköz. Csúcsidőben 5-7 telefon 1 tablet 2-3 laptop 1 pc és egy TV van a wifin egyszerre(nyilván ez ritka, mert egyszerre nem fog senki se a TV-n meg a laptopon yt-ozni meg ilyenek, de sokszor rajtahagyják a többiek a wifin az eszközöket és akkor is valamennyi erőforrást fognak a routeren), ezért fontos lenne valami olyan eszköz, ami jól kezel ennyi mindent egyszerre, és esetleg emellet van QoS funkciója, hogy a gépem első helyre tegyem a lagspikeok ellen. Rajtam kívül senki sem használ a házban olyan dolgot a neten, ami késésre érzékeny így más nem járna rosszul emiatt, viszont nekem sokat jelentene, az meg mindenkinek jó lenne ha a sok eszköz mellett is stabilan működne a wifi.

Valamelyest otthon vagyok a routerek világában, így gondoltam rá, hogy veszek egy hasonló TP link routert és új nagyobb antennákat mellé (ez egy 3000Ft-os extra), ami hozná a wifi jelszintet, de sajnos azt nem tudom megbecsülni saját tapasztalatból, hogy melyik router hogy bírja a terhelést, mert igazából csak ez az egy routerünk volt és nincs tapasztalatom más fajta routerekkell.

Előre is köszönöm, hogy végigolvastad, azt meg duplán ha segítesz is. Jó tanácsért tripla köszönet!



2019. júl. 12. 22:29
 1/5 A kérdező kommentje:

A wifi vételére egy usb-s adaptert használok, ami antennás.

TP Link TL-WN722N

2019. júl. 12. 22:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom jó-e a D-link, de emagon 26eFt körül adnak


[link]


Esetleg vársz november végéig Black Fridayre, de az még messze van.

2019. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
JA és cseréld le a kliens-t is AC wifire.
2019. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha nem muszáj nem vennék olyat. Ha igen akkor is kikapcsolnánk az 5ghz-t. A lényeg az hogy a sok eszközt bírja meg erős jele legyen 2.4-en. Az 5 ghz egyszerűen nem jön el a legtöbb helyre.
2019. júl. 12. 23:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Várom a további javaslatokat. Minél több szempont alapján akarok dönteni. Köszönöm a választ amúgy!
2019. júl. 12. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!