Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A rádió vezérlés is sugárzást...

A rádió vezérlés is sugárzást jelent?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kis energiájú, de igen. Benne van a szóban
2019. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az infravörös is, ha fizikus szemmel nézzük.
2019. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a fény elektromágneses hullám! :o
2019. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel a "rádió" sugárzást jelent, egyértelmű.
2019. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ébresztőórának gondoltam, hátha kisebb a sugárzás mint a mobil telefonnak
2019. júl. 16. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Kis energiájú, nem ionizáló sugárzás, ergo semmi bajod lesz se az órától, se a telefontól.
2019. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Mármint a DCF77 rádióvezérelt óta miatt aggódsz?

Ne röhögtess, az csak vevő, nem adó.

Nem sugároz semmit (a helyi oszcillátort hagyjuk...).

Az adó jele meg amúgy is jelen van mindenhol, vevő nélkül is.

Mindennek tetejébe:


[link]


"Néhány rádióvezérelt óra csak naponta egyszer kísérli meg a szinkronizálást (mondjuk hajnali 2-kor), mások több alkalommal (például hajnali 2, 3, 4 és 5 órakor). Két szinkronizálás között így 24 óra, vagy annál pár órával kevesebb telik el. Logikusnak tűnne, ha az óra gyakrabban kísérelné meg a szinkronizálást, azonban a rádióhullámok vétele a nappali órákban rosszabb, mivel a jel gyengébb és több a zavaró jelforrás. A másik ok a gyakori szinkronizálás elhagyására az, hogy ezek az órák többnyire elemmel működnek, és a túl gyakori szinkronizálás megrövidítené az elem élettartamát, mivel a jel vétele nagyobb energiafelvétellel jár. A harmadik és legfontosabb ok a napi egyszeri szinkronizálásra az, hogy ez is elegendő az elfogadható pontosság eléréséhez."


Tényleg agyrém már, egyesek hogy be vannak hülyítve...

2019. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valamennyi, energialeadással járó folyamatot sugárzásnak nevezünk. Vagyis BÁRMI, ami a környezet felé energiát bocsát ki, az sugároz. Nyilván a skála igencsak széles a számunkra észlelhetetlen, jelentéktelentől kezdve a kozmikus méretekig.


Egy atomóra pontosságú, rádió vezérelt (DCF77-es) óra a kölni 77KHz-es adóállomás lesugárzott, szakaszos energiajeleit (adatcsomagjait) veszi. Mivel ez esetben a "rádiókapcsolat" egyirányú, azaz az energia az adóállomástól kifele halad, így nem az óra "sugároz", hanem az adóállomás. Továbbá az a pindurka energia akkor is elér bennünket, ha az óra egyáltalán nincs is jelen.

Ekkor a sugárforrást Köln jelenti, az energiafelvételt pedig minden más létező tárgy a világegyetemben, értelemszerűen a távolság négyzetével arányosan csökkenő mértékben. A gyakorlatban van egy hullámterjedés, ami ezt a Földön módosítja. (különböző adófrekvenciák más mértékben terjednek a földfelszínen/részben követve a görbületet/ionoszférában/világűrben, vízben, víz felszínen, ködben/felhőben, stb.)

Nyilván a szomszéd házban lévő mobiltelefon legalább milliárdszor erősebb ehhez képest, ráadásul ott kétirányú kapcsolat lévén hol elnyeli, hol pedig kibocsájtja az energiát. A WIFI eszközök kommunikációja azaz sugárzása is kétirányú.


Ha persze abszolút szigorúan nézzük, a karóránk, vagy bármiféle elektronikus eszköz (beleértve a kölni, DCF77-es atomóra vezérelt rádió-adóállomás vezérlése alapján pontosított óránkat is) minimális mértékben energiát sugároz ki. A parányi elemről hónapokon, vagy akár pár éven át is üzemelő szerkezet belső számítógépe minimális mennyiségű rádiózajt bocsát ki. Pár centiméterről érzékeny detektorral ezt észlelni is lehet, ám ha ettől félnél - szervezetünkre ez semmiféle jelentőséggel nem bír. A bennünk lévő sejtek bármiféle befolyásolásához sok sok nullával nagyobb mennyiségű számokkal leírható mennyiségű energialeadás kell.

Ebben az értelemben se a kölni adóállomástól, sem a helyben üzemelő atomóra-vevőegységtől nem kell tartanunk.


Egy LED-es ("világító kijelzős) óra pl. önmagában százezerszer, milliószor több zajt (sugárzást) termel.

Ennek is több tízezerszeresét egy laptop az ölünkben, vagy akár egy számítógép klaviatúrája. Ennek megint csak sokszorosa egy aktív hívást lebonyolító mobiltelefon, WIFI-s rúter, tablet, stb...


Szóval ebben a mostani elektroszmogban sokszorosan nagyobb sugárzás ér bennünket minden irányból, azaz jelen probléma csupán elméleti jelentőséggel bír.


A lényeg, amit ne feledj el, hogy ne keverd össze az energialeadás irányát és helyét, mert nagyon nem mindegy a távolság az adótól, illetve nagyon nem mindegy, hogy az adó vagy vevő mellett állunk éppen..

2019. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!