Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tápegységet vegyek a...

Milyen tápegységet vegyek a konfigomhoz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy gtx 1060-at, beszerelés után megijedtem, hogy a proci órajele rendkívül alacsony és eléggé felmelegedett. Elvittem szervizbe ahol azt mondták, hogy a tápegységem nem elég jó.

Azt mondták 600w-os táp a minimum.

Mivel tudom, hogy ezt nem lehet lespórolni én egy

Evga supernova 750 g+ tápot néztem. Azért is nagyobb tápot néztem mivel tudom, hogy a jövőben még szeretnék fejleszteni a gépemen ezért olyan tápot néztem amelyet nem kell 2x cserélni.

Mivel ezen a téren nem vagyok nagyon tapasztalt ezért kérek segítséget.

Konfigom: asus h81m-k

i5 4460

2x4gb ddr3 ram

deepcool de 430 táp( ezt akarom az evga-ra cserélni) gt 740 a régi gtx 1060 az új videokártya



2019. júl. 20. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a konfig fix 300W-ot sem eszik, nem a "wattal" van a gond, hanem maga a táp belsőjével.


Kiváló táp a supernova, de nem ehhez a konfighoz, szerintem pazarlás volna.


"Azért is nagyobb tápot néztem mivel tudom, hogy a jövőben még szeretnék fejleszteni a gépemen .."


Jövőre nézve sem úgy kell gondolni, hogy 5 év múlva 10x erősebb tech lesz a piacon, és ezért 20x annyit fog fogyasztani.

Minden téren próbálják csökkenteni a fogyasztást, a gyártástechnológia is folyamatosan fejlődik.

2019. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor a 650W-os verzió megfelelőbb?
2019. júl. 20. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven.
2019. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!