Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha hirdetés...

Ti mit tennétek, ha hirdetés útján eladnátok egy elektromos barkácsgépet, ami a vevőnél varázslatos módon azonnal elromlik?

Figyelt kérdés

Eladtam egy fémesztergát, nálam kifogástalanul ment mindig, a vevő ki is próbálta nálam, ott se volt semmi baj vele, kifizette, elvitte, és egy nap után telefonál, hogy nem indul el, be se kapcsol.


Hogy lehetne rájönni, hogy nem ő rontotta el talán azért, hogy utána negyed áron eladjam, és ő megvegye álnéven? Vagy csak kiszedett egy alkatrészt belőle, ami kellett valamire, és úgy adja vissza? Vagy rájött, hogy nem is kell neki, vagy talált olcsóbban, és azért rontotta el, remélve, hogy visszaveszem, és akkor inkább a másikat veszi meg.


Ti visszaadnátok neki a pénzt?



2019. júl. 20. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az adásvételnél előre leszögezném, hogy kipróbált, működő dolog, de garancia nincs. Ennek tudatában vegye meg
2019. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Le akar húzni. Ne add vissza a pénzét, nem tud mit csinálni. Ha fel is jelent, neki kell bizonyítania, hogy hibás terméket adtál el, ami pont ellentmondásban van azzal hogy kipróbálta és ennek fényében a tapasztalatok után vette meg. Esélye sincs, hogy megnyerje és igazat adjanak neki.


A jóhiszeműség elvén esetleg egyszer találkoznék vele, ahol még egyszer kipróbálásra kerül, de csak ha nincs rajta olyan nyom/jel, ami alapján belepiszkáltak vagy bármit csináltak vele. Nehogy esetleg a szállítása alatt történhetett valami, ami miatt tényleg nem működik, de erre kicsi az esély. Plusz, ha visszakozik ettől a vevő, rá is lehet hagyni a dolgot, mert kamuzik vagy terel.

2019. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Biztos, hogy nem adnám neki vissza a pénzt.


Mivel kipróbálta és akkor még működött, jogilag nem tehet semmit.

Simán lehet, hogy a szállítás közben sérült meg, vagy akár szándékosan rongálta meg.

2019. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zzzoli ***** válasza:
72%
Be sem kapcsol? Tehát a villanymotorja nem indul el. Viszel magaddal egy multimétert és két perc alatt kiméred hogy mi a probléma.
2019. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kipróbálta, müködött. Pénz vissza fizetés nincs.
2019. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Magánemberként adtad el? Vállaltál garanciát, szavatosságot, bármit? Mert ha magánemberként értékesítetted, nem vállaltál rá garanciát, és biztosítottad a vevő számára a kipróbálási lehetőséget, akkor nem tehet veled semmit. Főleg ha írtatok mondjuk adásvételit.
2019. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

"Hogy lehetne rájönni, hogy nem ő rontotta el..."

Egyszerűen meg kell keresni a hibáját és abból lehet következtetni általában. Nekem legalábbis egyszerű lenne, de ha nem értesz hozzá, kellene valami szakértő.

2019. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Zzzoli: Azt állítja az ember, nem, meg se mozdul. Azért fura, mert azért egy eszterga nem olyan túl kifinomult szerkezet, nincsenek benne összetett digitális áramkörök, meg semmi, ami túl könnyen tönkremenne magátós, pláne úgy, hogy szinte sosem használtam, összesen 10x ha bekapcsolatam, szinte csak kipróbálva volt. És akkor ő elviszi, amitől teljesen elromlik.


Egyszer kíváncsiságból leszedtem az elektronika fedelét és belenéztem, pár mosfet volt benne, talán 1-2 IC, ellenállások, kondenzátorok. Kívül csak a sebességállító poti, egy bizosíték foglalat, a vészleállító és az iránykapcsoló.


Ha nekem kéne elrontani egy esztergát, vagy rövidre zárnám az IC -k lábait összevissza, vagy a mosfeteket égetném ki, vagy a motort leégetném, pl. addig erőltetném lefogva, amíg elfüstöl a tekercse valahol.


Én is multiméteres átnézést javasoltam neki, de nem nagyon hajlott rá, ha úgy alakul, hogy meg kell néznem, akkor ez lesz az első.

2019. júl. 20. 23:11
 9/12 A kérdező kommentje:

#6: Igen, magánemberként adtam el, és semmit nem vállaltam. Ráadásul lealkudta 130e -ről 110 -re, mondván, hogy ketten is kínáltak 100 -ért ilyet, csak több tartozékkal (akkor miért nem azokat vette meg?), de miutál elment, megnéztem neten, 150e alatt senki nem árult hasonló gépet egyik apró oldalon se, szóval nyilvánvalóan hazudott. (Nem hiszem, hogy mindkét hirdetést pont abban a pillanatban vették le, amikor keresni kezdtem.)


#7: Sajnos én csak a nagyon nyilvánvaló hibákat tudom megjavítani, amikor mondjuk szemmel láthatóan kiégett egy alkatrész, vagy eltört egy forrasztás, felpúposodott vagy kidurrant egy elko, stb, az összetettebb bajokkal nem tudok megbirkózni.

2019. júl. 20. 23:17
 10/12 A kérdező kommentje:

Végülis úgy tűnik, mégiscsak beindulhatott ez eszterga a vevőnél, mert nem telefonált többet. Eszerint nem vert át, csak nem tudta, milyen sorrenben kell bekapcsolni a dolgokat. Először én sem érettem, mi van, amikor hatavittem, mert csak akkor indul el, ha le van hajtva a tokmány fölötti biztonsági műanyag, a sebességkapcsoló nullán áll, és onnan kezdik el feltekerni. Gondolom, a vevőnél a sebesség-állító valahogy épp állt, és kapcsolgatta az irányváltót, és ezért nem mozdult.


De köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

2019. júl. 23. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!