Rossz a DSLR gépem?

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt Olympus E-410 tükörreflexes gépet szülinapomra, mivel nagyon régen szerettem volna belekóstólni a fényképezés ezen területére. Nem nagyon értek hozzá még, a neten nem találtam semmit, ezért jöttem ide. Két dolog is van: az egyik, hogy mikor készíteném a képet bármilyen módban a vaku villogni kezd, van hogy nem is tudom elkészíteni a képet, valamiért nem engedi. Lehet ez vaku hiba, vagy csak valami beállítás nem jó? A másik hogy valamiért teljesen fekete képeket csinál manuális módban, akármilyen beállításokat használok.

Szeretném megjegyezni hogy tényleg csak most kezdtem el fotózgatni tükörreflexes géppel, nem nagyon értek hozzá.

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 25. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Levetted az objektív védőt?
2019. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Le, képzeld le...
2019. júl. 25. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

"a neten nem találtam semmit"

Persze hogy nem, mert meg sem próbáltál keresni.

Nesze, Lusta Béla, itt a használati utasítás:

[link]

Ezen kívül van egy google nevű oldal, ahol egy csomó érdekes és hasznos dolgot találhatnál, ha érdekelne. De nyilván nem érdekel, ha nem voltál képes magadtól még ennyire sem.

Nem talált semmit.

Legalább lenne annyi gerinc benned, hogy azt írod, lusta vagy keresgélni, de nem. Nem talál semmit.

Egy jó tanács: ne akarj te manuális módban fényképezni, mert nyilván fogalmad nincs, mit tekergetsz össze-vissza.

Olvasgass, olvasd el a manuált, már keresned sem kell.

Aztán keress kezdőknek való anyagot a guglin.

Ne hazudj! Van! Rengeteg. Magyarul is.

Majd ha már tudod, érted, mi az a rekesz, záridő, érzékenység, mélységélesség, expozíció-kompenzáció, meg a többi nyelvtörő, akkor tekergesd M állásba a tárcsát.

Addig meg próbálj kifogáskeresés helyett tenni is valamit azért, hogy megértsd, mi az a fekete doboz a kezedben.

2019. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű választ. Ezt szarkazmus nélkül mondom, tényleg több időt is bele fektethettem volna a keresgélésbe. Azonban tényleg nem tehetek fel egy egyszerű kérdést? Nem kérhetek segítséget vagy tanácsot más emberektől mert ha megteszem lustának és nemtörődöm nem titulálták. Ezzel a mentalitással inkább meg se írta volna a választ. Én úgy tudtam az az okos aki kérdez. Pár órája már olvasgatok, nyomkodok, próbálgatok, de attól félek a gépnek van baja, mivel írtam, használtan kaptam. Ennyi erővel ezen az oldalon mindenki lusta és nem törődöm ezen az oldalon, mert kérdéseket tesznek fel. De Ön nyilván elfelejtette milyen kezdőnek lenni egy dologban.

Mégegyszer köszönöm ❤️

2019. júl. 25. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

"Ennyi erővel ezen az oldalon mindenki lusta és nem törődöm ezen az oldalon, mert kérdéseket tesznek fel."

Én mindössze azon bäszom fel az agyam, ha valaki azt írja, "a neten nem találtam semmit" - holott teszem azt a gugli első tíz találatából nyolc megválaszolja az adott kérdést.


"Én úgy tudtam az az okos aki kérdez."

Mifelénk volt egy olyan szólás, hogy az okos ember nem feltétlen tud mindent fejből, de tudja, hol kell keresni a választ.


Egyébként kissé ellentmondásos a kérdésed: azt írod, minden módban villog a vaku (tehát nyilván manuális módban is), mégis tökfekete képet kapsz? Jogosan merült fel a kérdés, hoyg levetted-e az objektívsapkát.


Egyébként külső vaku, vagy te nyitod fel a beépített vakut, esetleg magától csapja fel? Lámpába fényképezve is teljesen fekete képet készít?

2019. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy gyári resetet és utána "A" módban lőj egy képet az udvaron. Ha így is fekete képet csinál, akkor töltsd fel valahova szerkesztetlenül, hogy meg tudjuk nézni.
2019. júl. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak manuális módban van gond, akkor ott valószínűleg csak nagyon sötétre lett állítva a rekesz (f4.0 és fölötte), nagyon alacsonyra a záridő (1/500, 1/1000 vagy kisebbek), iso pedig fix 100-on maradhatott (vagy alatta).


Ilyen beállítások még a nyári szikrázó napsütést is sötétté tudják tenni (de nem vaksötétté). Egyszerűen nem jut elég fény az érzékelőre.


[link]


Gyári beállítasokat mindenképp érdemes visszaállítani.

2019. júl. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Inkább lesz az szenzor hibás...
2019. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!