Sony aksi - NP-FV100 és társai - számít a ráírt feszültség értéke?

Figyelt kérdés

Nézem több helyen, és még az eredetinél is megesik, hogy más érték szerepel, 6,8 V, 7,2 és 7,4 V a 3 leggyakoribb, de aztán ugy efeltöltve mindegyik 8,4 körül mozog.


Ezekkel nem kell foglalkozni, mert standard számok, az aksi felépítése, cellaszáma stb mindnél ugyanaz, és a 6,8-as pl az "üres", a 7,4-es meg a töltött állapot feszültsége, de semmi jelentősége a gyakorlatban?


Vagy ha mégis van, akkor nem mindegy, hogy

1, 6,8V és 3500 mAh vagy

2, 7,4V és 4500 mAh.


Mi az igazság itt?



#akkumulátor #Sony #NP-FV #NP-FV100
2019. júl. 26. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Névleges feszültségnek nevezik, ami a maximális és minimális érték átlaga lényegében.

Régebben voltak a 4,1 V-ig tölthető Li-ion akkuk, ahol az átlag 3,6 V-ra jött ki.

Utána 4,2 V --> 3,7 névleges.

4,35 V van már a telefonokban --> 3,8 V névleges.

Ez a 6,8 V, azaz 3,4 V cellafeszültség nem tudom, honnan jött a Sonynál, vagy utána kellene nézni, de még azt sem mondhatnám, hogy lítium-vasfoszfát akku lenne, mert annál 3,2 V a névleges és 3,65 V a végfeszültség.

Mindenesetre mindig a névleges értékkel számoljuk a Wh energiamennyiséget:

6,8V x 3,5Ah = 23,8 Wh

7,4V x 4,5Ah = 33,3 Wh

Tehát utóbbi névlegesen több energiát képes tárolni, illetve leadni.

2019. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Vagy inkább egyfajta súlyozott átlagnak mondanám a névleges feszültséget, a telefonoknál pedig 3,85 V és 3,7 V is előfordul még, pontosabban fogalmazva.
2019. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem köszi, de ha mindez névleges, és gyártója válogatja h éppen mit ír rá, akkor a gyakorlati, tényleges Wh-t nem igazán lehet ismerni, nem?


Vagy akkor tanácsos olyat keresni, ahol magasabb a V éertéke is és a mAh is? utángyártottaknál van 7,4-es is és a gyári 3700 helyett 4200 mAh-val ...


csak nekem az itt a kérdés h a szokásos kínai szédítés csak a nagyobb értékekkel, vagy olyan mindegy, mit írnak rá, akkor se tudhat többet?

2019. júl. 26. 12:21
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ez a 6,8 V, azaz 3,4 V cellafeszültség nem tudom, honnan jött a Sonynál"


>>> nem lehet h ők a padlóra merülés értékét írták rá? a többiek meg nem?

2019. júl. 26. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Nullára nem szabad meríteni, de arra én is gondoltam, hogy esetleg még az alacsonyabb feszültségtartományban is ad le áramot, ezért kisebb átlag jön ki.

Egyébként a szokásos Li-ion akkuk feszültsége 2,5 V körül hamar letörik, miután kb. ezen a szinten fogy el belőle az energia, ezt magam is tapasztaltam, kapacitásmérések során.

Nem véletlen a cellavédelmek leggyakoribb lekapcsolási feszültsége is pont 2,5 V.

Sőt, a névleges feszültséget is szerintem úgy számítják, hogy az Ah és Wh értékeket mérik műszeresen (ami egyértelműen mérhető) utána abból már adódik a névleges feszültség.

Hogy pontosan mennyi energiát képes tárolni, az függ a terheléstől is, mert nagyobb áramon több vész el a belső ellenálláson (jobban melegszik az akku, így az a része kárba megy), de erre is meghatároznak egy névleges viszonyítási értéket.

Másrészt a feltüntetett Wh-értéket jó, ha új korában tudja, de általában már akkor is kevesebb, még a neves gyártóknál is.

2019. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Mármint a terhelőáram hatására törik le a feszültség, vagy másképp mondva, ilyenkor már nem bírja a terhelést, nincs ereje.

Terhelés nélkül sokáig eláll még 2,5 V-on is.

2019. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

akkor nehéz dönteni ...


kérdés h vajon a Sony 6,8 V ténylegesen többet takar, mint egy utángyártott 7,4 V és több mAh-val feltüntetett aksi. csak mert láttam én már olyat is h a 4600 mAh-s kb felét tudta a 3900 mAh-s aksinak (fesz egyforma). a Wh meg pont nem mindig látszik :)

2019. júl. 26. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!