Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Volt-kérdés: akkor ez a 7,2 V...

Volt-kérdés: akkor ez a 7,2 V hogyan is értelmezendő?

Figyelt kérdés

A következő a gondom:


Van egy nagyon jó Panasonic Lumixom, imádom, de már nagyon oda vannak az aksijai sajnos, és még csak szerezni se egyszerű, ráadásul horror-áron van.


Na most a következő jutott eszembe: van ennek egy külső táp-csatlakozója, ahova meg azt írja, hogy "12 V in". És akkor itt megakadt a tudományom. Először azt akartam, hogy csinálok neki 6 x 1,2 V-os ceruzaaksikból egy akkupakkot, és azt kötöm rá, és még tovább is bírja, hiszen 5-szöröse a mAh a gyári aksinak (700 helyett 2700 vagy efölött). Na de most ezt a "12 V in"-t nem értem.


1, Létezhet az, hogy 7 és 12 V között igazából bárhol működik ez a fényképgép?

2, Ha a fenti nem, akkor a 12 V in után valami leszabályozza pontosan 7,2 V-ra és csak úgy engedi a feszt a géphez? De ez se tiszta nekem, mert egész más ha majdnem merült de még működőképes állapotban mutat 7,2 V-ot vagy teljesen töltve akár 8,6-ot is.

3, Még ami kétség: a 7,2 V-os Lithiumos aksi az tényleg pontosan 7,2 V? Mert ha NiMH-et nézem, ugye az névlegesen 1,2 V/cella, na de töltve lehet akár 1,45 V is, abból pedig 6 db már lényeges fesz-beli különbség, tehát ez megint arra enged következtetni, hogy ennek a gépnek akkor 7 és 12 V között bárhol jó a fesz?


Kinek mi a véleménye?



2015. márc. 27. 13:55
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
A 12v input lesz a jó, az aksik terhelt és terheletlen feszültsége nem ugyan az, a tölthető aksik ha jól tudom 1.2 töltetlen és 1.4v töltött fesz között változnak, belül biztos csinál magának a 12v ból annyit amennyire szüksége van.
2015. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trafó1 ***** válasza:

Ezt az oldalt azért nézd meg ha elküldöd nekik a régi aksit, lehet kicserélik a belsejét elfogadható áron, én már dolgoztattam velük.

[link]

2015. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi, de várj akkor pontosítok:


Tehát úgy szándékozom ezt megoldani, hogy az eredeti gyári aksi + / - érintkezőihez vezetem direktbe a tápot, amit pl 6 db ceruzaaksival oldanék meg, és akkor ugyanúgy tölthető, többet bír stb, na de ezért merült fel bennem a kérdés, hogy amennyiben az viszont ugye töltöttségtől függően mozog 7,2 és 8,5 V között, akkor a kérdésem, hogy ennyi megengedhető-e neki ... Nehogy azzal tegyem tönkre h sokat adok rá. Nem is lenne ilyen problémám, ha rá tudnék mérni az eredeti gyári aksi feszére, de sajnos annyira be van süllyesztve és eldugva h semmivel se érek oda. Mert ennyi erővel annál se tartom kizártnak, hogy névlegesen ugyan 7,2 V, de aztán töltött állapotban ez is jóval több. Fene tudja ...

(és azért akarom ezt a megoldást mert így tuti 100% h oda ér fixen, de sajna a külső tápcsatlakozója meg számomra érthetetlen módon nem mindig érintkezik, azaz nem mindig működik a gép, ha oda viszem a tápot. most ez gyakorlatilag nem nagy kihívás, hát az a 6 db ceruza AA aksi a zsebemben is elfér, max annyi h lesz egy + vezeték a zsebemből a gépig, na de cserébe tök jól fog működni ... szal így tervezném a megoldást)

2015. márc. 28. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!