Canon EOS 200Dhez milyen objektívet/lencsét vegyek?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon kezdő vagyok a fényképezés terén. Még régebben megkaptam ezt a fényképezőgépet egy Canon zoom lens Ef-s 18-55 mm lencsével. Nagyon sokat kísérleteztem vele és rájöttem hogy szükségem lenne egy olyan lencsére amivel jobban tudnák zoomolni. Tehát ha este kimegyek és leszetetném fotózni a Holdat akkor ne legyenek benne a fák meg hasonlók, hanem a Hold legyen csak benne közelebbről.

2019. aug. 14. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked akkor teleobjektív kell. Elsőkörben egy olcsóbbat javasolnék, a Holdhoz az is elég lesz. Árukeresőn nézz utána, aztán vedd meg újonnan, de nyugodtan vehetsz használtan is (adok-veszek fórumok).

Az, hogy minél jobban tudj zoomolni a gyújtótávtól függ. Mint ahogy az objektíved nevében benne van, hogy “18-55” úgy itt is lesz egy szám, százas nagyságrendű. Minél nagyobb, annál “messzebb fogsz látni”, annál közelebb hozza neked a dolgokat. Kezdőként, ilyen célokkal elég erre figyelned, nyugodtan veheted a legolcsóbbat is, az is már nagy változás lesz, ha meg jobban fog érdekelni a fotózás bármikor fejlesztheted a felszerelésed.

2019. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nagyon sokat segítettél! Sikerült is utánna néznem a teleobjektívnek és igazából találtam kettőt: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM vagy pedig Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS SUM. Szerinted melyik lenne jobb?
2019. aug. 14. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel van már 18-55-ösöd, ezért én az 55-250-eset választanám, mivel az “kipótolná” a mostani objektívedet. A 18-135-ös egy igazi utazózoom. A nagylátószögtől (18mm) teléig minden benne van kezdőknek megfelelően. Ez akkor jó, ha nem akarod cserélgetni az objektívedet, ez a lencse lenne mindig a gépeden. Ebben az esetben felesleges a neked már meglévő objektíved. Illetve kevésbé “messzire látsz el vele”. Azonban a 135mm se kevés!


Szóval pro-kontra:


18-135: minden az egyben objektív, nem kell bíbelődnöd az objektív cserélgetésével, hátránya kisebb a maximális gyújtótávja

55-250: igazi, kezdő teleobjektív, kipótolná a már meglévő objektívedet, hátránya: amikor minden látószögre szükséged lenne (pl.: kirándulás) akkor cserélned kell a lencsét

2019. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

250mm még édeskedés a Hold fotózásához, még crop-os vázon is... Talán a duplájánál kezdődik, amikor már látszanak részletek is, de akkor is csak akkor ha kivágsz a képből vagy belenagyítasz.


Ez egy 80D-vel lőtt kép 600mm-en (!), 2x telekonverterrel, a kép közepét 1:1-re kivágva.


[link]

[link]


Ezen már azért látszanak a részletek.


Ez pedig az említett 55-250-el, 600D vázon,teljes méretű kép:


[link]


Ez szintén egy 55-250-el készült kép:


[link]


Én keveslem ezt a fókusztávot. Vagy fotózd le rendesen, vagy sehogy.

2019. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!