Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha valakit a makro fotózás...

Ha valakit a makro fotózás érdekel, milyen géppel lenne érdemes kezdenie?

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi zsozsód van?

2 éve makrofotózom; sok sok tapasztalat csapódott már le...

Ha nincs sok lóvéd akkor válaszd a 4/3-ot.

60-100 ezer HUF kategóriában kimagasló élességű obik vannak. A felbontás pedig elegendő.


Konkrét géphez kéne tudni hogy mennyit szánsz rá

2019. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod, akkor a makroobjektív kerülni fog annyiba, mint maga a gép. De ahogy az első mondja, nagyon függ a keretedtől.
2019. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrét gép ötlet kellene és objektív ötlet. Nem tudom egyenlőre az árakat.
2019. szept. 11. 08:14
 4/5 anonim válasza:
Pont inkabb mondanam azt a kollegakkal szemben, hogy okosan koltsd el a penzed. De ahhoz tapasztalat kell. Probalkozz regebbi objektivekkel is. Pl. Vivitar Series 1 70-210mm f/3.5. Ez szep eredmenyeket ad es draganak sem draga. Gep vaznak meg a Sony Alpha A7 korul tapogatoznek. Korabbi generaciok is meg megkaphatoak ujonnan es mar nem is durvan dragak. Barmilyen objektivet tehetsz rajuk adapterrel. Ha kore epited a rendszeredet, hosszu tavra is jo megoldas lesz. Es amirol kevesen szolnak, de rettentoen fontos. A makro segedfeny. Mindenkepp szerezz be valamit. Lattam viszont egy nagyon jonak tuno megoldast is, ami nem kerul sokba. Sima manualis vakura rahuz egy ures Pringles chips dobozt es azzal villantja be a temat. Talalekonysaggal neha sokkal tobbre megy az ember, mint sulyos rakoltott osszegekkel.
2019. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem canon eos70dm van, macrózni pedig egy 100 mm-es L canon objektívet használok. Amíg ez nem volt, addig a 18-55 mmes kitobjektívhez egy 5000 forintos macro közgyűrűsort használtam.
2019. szept. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!