Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek milyen kamerát...

Szerintetek milyen kamerát lenne érdemes vennem? (Részletek a kiegészítésben a kérdés alatt, elsősorban ha lennének itt hobbi vagy profi fényképészek, az ő segítségüket kérném)

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Sony DCS-HX300-as bridge gépet használok, ezt a készüléket azért választottam, mert 50x-es optikai zoommal rendelkezik, ami nekem fő szempont volt a választáskor, de most úgy döntöttem, hogy szeretnék egy másikat venni (vannak hibái, amivel szervizhez is fordultam és azt mondták nem érdemes megjavítani, mert túl sokba kerülne a készülék értékéhez képest), még nagyobb zoommal, mert sokszor szoktam távoli kismadarakat fényképezni és ehhez még az 50x-es zoom sem igazán elég és mióta ezt megvettem lettek még plusz olyan funkciók, amik fontosak lennének, hogy a következőben benne legyenek, pl.: beépített gps, telefonnal való irányítás lehetősége és képek átküldése, még nagyobb zoom, oldalirányban is kifordítható kijelző, makró fényképezés lehetősége, esti felvételekre is kiélezett gép és ez a készülék 20,4 mpixeles, ezért örülnék, ha olyan készülék lenne, ami ennél jobb minőségű képeket készít (persze ez nem sokat jelent, a képeket kéne látni előbb és összehasonlítani a minőséget). És ezek után ki is néztem magamnak a Canon SX 70HS-t (65x zoommal), aztán megtudtam, hogy nincs beépített gps csak ha valaki a telefonján rögzíti a koordinátákat az appban akkor ha a képeket átküldük telefonra hozzácsatolja a telefon által rögzített koordinátákat. Aztán jött a Nikon Coolpix P900, ami 83x-os zoommal rendelkezik, ami hihetetlen és ez jó is lett volna, de ahogy elnéztem a képei minősége nagyon hasonló a Sony-éhoz, és ezért nem döntöttem emellett sem. Esetleg hasonló kategóriájú bridge gépet tudnátok ajánlani vagy szerintetek, ha már sok az igény, érdemesebb lenne beruházni egy dslr kamerára?

2019. jún. 14. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy túl sok mindent szeretnél. Minél több mindenre jó egy eszköz, annál kevesebb dologra képes igazán magas színvonalon. Az objektívekre ez különösen igaz, minél nagyobb az átfogás (értsd a zoom) annál rosszabb a képminőség (tökmindegy, hogy milyen szenzort teszel mögé). A zoom ráadásul eléggé félrevezető ilyen értelemben, mert ugye azt úgy adják meg, hogy az adott objektív gyújtótávolságának végértékét elosztják a kezdőértékével, így simán lehet, hogy egy 50x-es optikai zoommal rendelkező objektív gyújtótávolsága a végállásban kisebb mint egy 40x-esé (ha a kezdőérték több).


A cserélhető objektíves gépeknél ilyen nincs, megadják a FF szenzorra vetített gyújtótávolságot és ezzel már tudható a látószög.


DSLR-t én semmiképp nem vennék, akkor is inkább valami MILC-ben gondolkodnék, de mire egy ilyen rendszert alkalmassá teszel arra amire Te használni szeretnéd, nagyjából 10M Ft-ot költöttél el és egy eszköz helyett hat objektívet cipelsz. Nincs jó megoldás, ezek a bridge cuccok mind kompromisszumosak valahol.

2019. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem az edigitalon az adatokat, az azt jelenti, hogy a max gyútáv a szokásos kisfilmes képkockára nézve

sony 875 mm

canon 1375 mm

nikon 2000 mm

Jelen esetben azért esetleg érdemes lenne utána járni, hogy a Canon csak 1000-ig kitekerve, vagy a Nikon 1200-ig kitekerve esetleg még elviselhető képet ad, és az még mindig nagyobb madarat ad.


De amúgy ezek egy átlagember pénztárcáját tekintve teljesen irreális gyújtótávolságok, olyan értelemben, hogy jó képminőséget ugyan nem fogsz kapni, lásd előző hozzászóló 10 milliós említését.

2019. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Te géped a Nikon Coolpix P1000-es lesz,125x optikai zoom(24-3000mm).

Jelenleg ennek van a legnagyobb zoomja.

Ezzel még egy félszemű bagoly zápfogáról is tudsz fotót készíteni a mi a Holdon bukdácsolva keresi a vacsorának valót...:)

2019. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*ami*
2019. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt a GPS dolgot nézd meg újra. én úgy tudom, hogy a Canon és a Sony appja is átküldi (gombnyomásra utólag, egyben) a fényképezőgépre a GPS koordinátákat és akkor beleíródnak a képekbe. illetve akár külső appal is rögzítheted a nyomvonalat és Lightroom is bele tudja tenni a képekbe.


nem sok fényképezőgépben van beépített GPS (főleg mert iszonyatosan meríti a gépet). a MILC-ekből és bridge gépekből különösen ki szokták spórolni, mert ott mégkisebb az akksi. pedig utazó/természetfotóknál nagyon hasznos.


én csak a Canon 5D mark 4-ről tudom, hogy van beépített GPS, talán a Canon 7D mark 2-ben is. a legtöbb más gépre külön rádugható GSP vevőt lehet kapni, vagy marad az appal szórakozás.


a telefonnal irányítás hasznos tud lenni és ma már a legtöbb gépben van wifi, így tudja, de azért érdemes ellenőrizni, hogy tényleg tudja-e. viszont ugyanaz igaz rá, mint a GPS-re, ha bekapcsolva hagyod a wifit, akkor sokkal gyorsabban merül a gép. ha nem hagyod bekapcsolva, akkor meg tovább tart bekapcsolni a telefonról vezérlést, nehézkesebb a telefonra átküldés.


az objektív gyújtótávolságokról már mindent leírtak előttem. vagy minőségben kötsz kompromisszumot a nagy átfogással, vagy ha a jobb minőséget választod, akkor drága lesz és sokat cipelhetsz.

DSLR-hez és MILC-hez általában 600-800 mm a max gyújtótávolságú objektív, ami egy kocsi árába kerül. 1000 mm és afelett meg nem is gyártanak tömeggyártásban, csak megrendelésre, mert nincs aki meg tudná fizetni. nem is sok van a világon belőle 1-2 nagy hírügynökségnél esetlleg fotó mániás milliárdos olajsejknél.


az éjszakai fotózás meg nem üzemmód kérdése. tanuld meg a fotózás alapjait és manuális módban a saját beállításaiddal azt és úgy fotózol, amit és ahogy akarsz. az éjszakai fotózás mód se csináll mást, mint megpróbál helyetted beállításokat találni. sokkal jobb eredmményt tudsz elérni, ha tudod, hogy mit miért csinálsz és te állítod be a gépet, nem az automatika.

2019. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy nagy kérdés: Elégedett vagy a mostani gépeddel készített fotók minőségével? Ha nem, úgy bármelyik apró szenzoros bridge gépet veszed, csalódni fogsz. Amennyiben igen, úgy nyugodtan keresgélj a nagy zoomos kompaktok között, azonban ha komolyabban érdekel a fotózás, javaslom a következő heteket töltsd ingyenes olvasással és videók nézésével,egy idő után tudni fogod, hogy mit is szeretnél és spórolsz magadnak.
2019. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!