APS-C szenzor és 50mm es lencse asztrofotózásra?

Figyelt kérdés
Hello! Szóval az lenne a helyzet, hogy van egy Canon f.gépem, amihez a kit lencséket használom (18-55mm, 3.5-4.5 apertúra). Úgy gondolom, asztrofotózásra nem árt a 3.5 nél nagyobb apertúra, mint például F1.8 vagy F1.4. A gond az, ezek az értékek (amiket eddig találtam) csupán 50mm en vannak meg, amivel az a gond, hogy az 1.6x os CF miatt 80mm nek felel meg, így alig már-már zoom lencsének számítana, tehát nem megfelelő. Arra gondoltam, egy Zomei márkájú 0.45x széles látószögű filterrel oldanám meg, így 37mm natív fókusztávolságot kapnék. Kérdésem az, van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hogyan szuperál egy ilyen Wide-Angle filter egy 50mm es lencsén, ha az 1.6 os CF el van használva? Illetve van valakinek tapasztalata a Yongnuo lencsékkel kapcsolatban? Jóval olcsóbbak a gyári lencséknél, de állítólag silányabbak is. Illetve használt már valaki Zomei WA filtert?
2019. szept. 14. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

"az 1.6x os CF miatt 80mm nek felel meg, így alig már-már zoom lencsének számítana"

Jaja, a cropfaktor miatt zoom lesz a fixből. :)


"egy Zomei márkájú 0.45x széles látószögű filterrel oldanám meg"

Az amúgy sem pengeéles kitobi elé még odateszel egy kínai, "minőségi" üveg (rosszabb esetben plexi) vackot. Ezzel legfeljebb a legközelebbi csillagot fogod tudni értelmezhetően lefényképezni. Tudod, az a Nap.


"van valakinek tapasztalata a Yongnuo lencsékkel kapcsolatban?"

Volt 50 mm f1.8 nálam, meglepő módon szebb képe volt tág rekeszen mint a Canon-féle STM-nek. Szűkebb rekeszen már gyengébb volt, ráadásul nem szabad elfeledni, hogy az AF (ha van!) lassú, hangos.

2019. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát, nem pengeéles, de alapjába véve eléggé jó lencse, ahhoz képest hogy az alsókategóriát képviseli, pláne műanyag bajonettel.

Az a Zomei filter üvegből készült, ezt tudom biztosra, illetve MultiCoating ot is kapott, nem azt a tyű de komoly fajtát, de legalább ez is segít a lencse-csillogás ellen.

YN nél van AF, mint kb minden lencsében, de csak STM es, viszont nem gáz, mert nem videózásra kell, plusz alapból LowLight mellett úgyis a manuális fókusz kell :3

Amin eltöprengtem, az a Canon ES 50mm F1.4 USM lencse. Eléggé drága, de legalább gyári lencse, viszont a 80mm es fókusz táv itt is meglenne, és ezért érdekelt volna a 0.45x ös WA filteres tapasztalat mások részéről :/ Azért köszi a választ :)

2019. szept. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!