Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi lehet az oka az életlen...

Mi lehet az oka az életlen fényképeimnek?

Figyelt kérdés
Canon 600d típusú fényképezőgéppel rendelkezem. Évek óta fotózom, tudom, hogyan tudok éles fényképeket csinálni. De nem jön össze mostanában a 600d-vel. Nem objektív hiba, többel próbáltam, lerekeszelve, állványról, időzítővel, magas záridőn, különböző fényviszonyok között, sehogy sem jön össze. Valami szenzorproblémára gyanakszom, viszont sosem találkoztam ilyen jellegű problémával a fotós közösségben sem, sem az interneten. Ami fura, hogy élőképen, manuális zoomal fotózva éles a fotó (100%-os nagyítással nézve természetesen), a fotó elkészülte után azonban egyáltalán nem olyna éles, mint azt az élőképen mutatta. Tudtok megoldást erre? Válaszaitokat köszönöm.

2019. aug. 8. 11:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Egy olyan kis kijelzőn nyilván nem tudod megmondani, hogy éles-e vagy sem, dehát ezt te magad is tapasztalod, hiszen élesnek látod aztán mégse. Gondolom azt te is kizárod, hogy valami varázslatos módon életlenné válnak a képeid miután letöltöd őket.


Akkor mi marad:

Objektív: nem kapott esetleg vizet? Kérj kölcsön egy másik objektívet, hogy megnézd azzal is vannak-e ilyen problémák. Ha azzal nincsenek, akkor valami történt a tiéddel, ha vannak akkor pedig valószínűleg a szenzor.


A másik, hogy retkes a szenzor, megpróbálhatod lepucolni például így:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=88&v=_5N9Fvep3lM

2019. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan oka lehet.

Rakj fel ide egy képet.

2019. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Képről könnyebb megállapítani a probléma gyökerét.
2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszönöm azért a hozzászólást, de mint feljebb is írtam, "Nem objektív hiba, többel próbáltam"v és igen, látom, ha életlen, mert igaz, hogy kicsi a képernyő, de mind előkép módban, mind képvisszanézésnél 100%ra nagyítva meg tudom állapítani, ha életlen. És ugyebár visszanézve az volt, élőképen nem. Monitoron is ugyanúgy életlen.
2019. aug. 8. 13:57
 5/30 A kérdező kommentje:

Szenzort takarítottam természetesen többféle módon, körtepumpával, szenzor tisztító ecsettel, beépített tisztítóval, stb...


Nemsokára csatolok képet.

2019. aug. 8. 13:57
 6/30 anonim ***** válasza:
65%
Lehet hogy a tükör/prizma részen van a probléma. De azt is el tudom képzelni, hogy szoftveres hátterű. Ha van friss firmware, tedd fel, esetleg csinálj egy gyári resetet.
2019. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy nem objektív hiba, akkor kizárásos alapon a váz fókuszhibás. Ugyanakkor, ha live view módban fotózol, akkor az is biztos, hogy a gép mögött álló humánban van a hiba, mert a szoftveres fókusz tévedhetetlen.


Következtetés: Tessenek képet közölni a hibáról, hogy tovább tudjunk lépni!

2019. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk a képeket :)
2019. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
65%
Várjuk a képeket....
2019. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
Még mindig várjuk....
2019. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!