Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan definiálnátok a makrófo...

Hogyan definiálnátok a makrófotózást, mi az?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most ismerkedem a fotózással, mint tevékenységgel, hobbival, és sehol nem találok egy konkrét definíciót arra, hogy makrófotózás. A képek alapján értem, hogy mi a lényeg, vagy miről szól, de olyasfajta ember vagyok, aki szereti, ha el is magyarázzák neki. Mert amiket találok (kb. bármilyen keresésre), az kb. annyi, hogy makrófotózás, természetfotó, vagy akármi más, amit közelről akarsz elcsípni, odahajolsz valamilyen makró objektívvel, és örülsz.


Elnézést kérek, ha ez egy full lámer alap kérdés, de valahol el kell kezdeni.


Köszönöm azoknak, akik türelemmel tudnak válaszolni.


Üdv,



2019. okt. 6. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

De ha egyszer ennyi a lényege, amit írtál?

Szerintem nincs ebben semmi több.

A makro görög szó jelentése a mikro ellentéte, vagyis nagyot, hatalmasat jelent.

Hogy miért így találták ki (lehetne mikrofotózás is), az már lehet valami kifordított logika: a mikro makrózása (makróvá alakítása).

2019. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy lehetne mondani úgyis, hogy az apró felnagyítása --> makrózása.
2019. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. :)
2019. okt. 6. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi makrofotózás technikai értelemben az 1:1 vagy nagyobb leképezéssel való fényképezés.


Azaz, arányaiban, az objektív a szenzorra min. életnagyságban vetíti a fotóalanyt. És ezt kisfilmes (35mm) rendszerre állapították meg.

2019. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 nem véletlenül kaptak Micro-Nikkor elnevezést a Nikon macro objektívjei :)
2019. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen így van az >1:1 nagyítást hívják makrofotózásnak.


Tehát ha a szenzoron életnagyságban jelenik meg a kép vagy nagyobban.


A valóságban viszont az ennél kisebb nagyítást is szokták makronak nevezni

2019. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!