Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem gyártanak ilyen...

Miért nem gyártanak ilyen fényképezőt?

Figyelt kérdés

Micro 4/3 szenzoros, de fix objektíves fényképező.


18-200 vagy 18-300mm-es objektív már létezik, sőt, ott a Tamron 18-400-as is... (ekv. 36-400, 36-600 és 36-800 lenne...)


Aki nem akar különféle objektívekre költeni, de szüksége van a viszonylag zajmentes képre, miért nincs számukra is ilyen fényképező?


Természetesen megtehetném hogy veszek egy 18-300-as objektívet kb. 50 ezerért, de AF és stabilizátor nem lesz, az tuti, és még exif információt sem visz ár (legalábbis a rekeszértékre vonatkozóan).


2019. okt. 19. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

A zajmentes (azaz a lehető legkisebb zajú) objektívnek, nincs köze a zoom átfogáshoz.

Azt a legnagyobb és legkisebb látószöghöz tartozó fényerő határozza meg, mert az soha nem egyforma.

Ugyanolyan átfogásnál különböző objektíveknél sem feltétlenül ugyanaz az érték.

2019. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
? Lehet, hogy nem értem a kérdést, hosszú volt a napom. Megveszed a fix obit a micro 4/3-os vázadra, és már meg is vagy. Mondjuk amiket írsz, azok utazózoomok, de Panasonic és Olympus milcekre azokat is bőséggel gyártanak. Azt minden esetben te döntöd el, mennyi és milyen objektívre költesz, szerintem a legtöbben megelégszenek 1 vagy 2 obival. Vagy 200k környékén veszel egy 1"-os szenzorú bridge gépet, és akkor lesz AF és stabilizátorod is.
2019. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, neked egy micro 4/3 szenzoros 18-200mm-s bridge gép kellene.


Valószínűleg azért nem gyártanak ilyet, mert nem érné meg.


Hidd el neked is olcsóbb és jobb lenne, ha külön megveszed a vázat és az objektívet.

Főleg ha később rájössz, hogy még se vállt be a gép vagy az obi. Külön-külön neked is könnyebb eladni, mint ahogy a gyártóknak.


"viszonylag zajmentes kép" pedig nem ilyen egyszerű. Főleg nem ezen a szenzorméreten.

Erre a recept a nagyobb szenzor, jó fényerejű objektív. Ez viszont már nem a 100-200 ezres árkategória.


"Természetesen megtehetném hogy veszek egy 18-300-as objektívet kb. 50 ezerért, de AF és stabilizátor nem lesz, az tuti, és még exif információt sem visz ár (legalábbis a rekeszértékre vonatkozóan)."

Vegyél olyat, amiben van AF és stabilizátor. Persze az nem 50 ezer.

2019. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nehéz tetten érni, hogy mi a problémád.


4/3os gépekhez van fix objektív nem is kevés

2019. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Bár valószínűleg az a problémád hogy 4/3os szenzorral nem gyártanak bridge-et


Valszeg azért mert túl nagy és irreálisan drága lenne az optika hozzá

2019. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de ti sem értitek a kérdésemet. Pedig próbáltam a lényeget átadni. De azért köszi a válaszokat.


Na, a probléma:


nincs micro 4/3 szenzorral szerelt fényképező, a travel zoom kategóriában (nagy zoom átfogás).


Fényerőt egyáltalán nem kötöttem a zajmentességhez, objektív minőséghez, árhoz satöbbi.


Példa:


Panasonic GH2 gépem van, NINCS hozzá AF, és stabilizátoros, nagy átfogású zoom obi, csak a 14-140, és a Tamron 14-150 ami széleslátó és tele is. Ez a tele még rövid a - teszem azt - vad- vagy madárfotózáshoz. Van persze 45-200, 100-300, és talán van még nagyobb is, de azok "csak" telék.


Ellenben, az összes DSLR géphez van a kérdésemben említett nagy zoom objektív.


És nem, nem lenne drága a micro 4/3 szenzorhoz igazítani azokat az obikat (mint fix, af és stabis), mert lásd, felteszed rá és vígan elvannak, kivéve az említett hiányosságokat.



És mint mondtam, megvehetném a DSLR-t is, az említett nagy objektívekkel, de a zoom átfogás még mindig kb. csak annyi lenne a crop faktor miatt mint ha a 14-140-et a mostani gépemre tenném (pl. 18-200 --> 27-350 Nikonon, vagy 14-140 --> 28-280)


Én inkább arra gondolok, hogy a marketing nem engedi ilyen gép piacra dobását. Nem azért mert nekünk nem érné meg, NEKIK nem érné meg...

2019. okt. 20. 07:51
 7/11 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, most manuális 100-300 f4 objektívet használok, de elég macerás cipelni azt a böhöm nagy obit...


Jó persze ott a Panasonic FZ200, FZ300, vagy a nagy testvér az FZ1000, de azok mind kisebb szenzorosak...


Fényerős obi és nagy átfogás ide vagy oda, de sose fogja a tükrös vagy tükör nélküli gépek képi minőségét hozni...

2019. okt. 20. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj kérdező, de lebszni minket azért, mert nem értettük elsőre a pontatlanul feltett kérdésed, kicsit nonszensz. A tisztázás végett: fix objektív = nem zoomos, fix gyújtótávolságú objektív, jellemzően nagyobb fényerővel, alacsonyabb kezdő rekeszértékkel.


Másrészt így is sikerült nagyjából megválaszolni a kérdésed. Hiába van sok obi a mikro 4/3-hoz, még viszonylag fiatal rendszer, meg kell várni, amíg egy 14-400mm-es obihoz lesz egyáltalán piac, és nem csak 26 ember venné meg az egész világon. Mert hiába az igény, ha az előállítási költség miatt csak csillagászati áron tudnák adni. Már ha feltételezzük, hogy "viszonylag zajmentes" képminőséget szeretnénk, amit ekkora zoomátfogásnál megint csak necces fizikailag kivitelezni.

Bár nem ismerem közelebbről, de szerintem egy Panasonic FZ1000 vagy Sony RX10 bridge-ek bőven lefedik az általad írt igényeket: AF, stabi megvan, nagy zoomátfogás pipa, képminőség is 1"-os szenzortól kezdve már egész jó. Összegezve nem hinném, hogy az általad írt ultrazoom álom-obinak olyan sokkal jobb lenne a képe, mint egy drágább bridge-nek, cserébe nem lenne azoknál olcsóbb konstrukció. Egy ideig biztos nem lesz változás, ha csak nem holnap mindenki ezzel a kérdéssel a fejében fog ébredni.

2019. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos velem van a baj... mindig a kérdezó a rossz. Nem letoltalak titeket, csak megjegyeztem hogy a kérdésem lényege nem az volt, ami válaszokat kaptam. És igen, akkor a fix obit átfogalmazom nem cserélhetőre... de ez már csak kötekvés volt részetekről mert itt ez megy Itt mindenki a stilisztikára, nyelvtanra, szakszavak ultrapontos alkalmazásának hiányára utazik, a válasz meg elmarad. De majd nektek is jól fog esni ha a saját kérdéseteket is majd így bírálják...
2019. okt. 20. 13:24
 10/11 anonim ***** válasza:
ott van a Sony DSC-RX10 Mark III vagy a Panasonic DMC-FZ2000 ami már az MFT fele méretű szenzorral rendelkezik és már az is 300-400 ezer Ft körül van. Így jobb egy cserélhető objektíves gép ez esetben. Bár a 18-300 mm objektív minősége 50 ezerért nem éppen a legjobb. De hát ez van.
2019. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!