Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok egy kezdő hobbifotósnak? (Leginkább Canon gépek közül)

Figyelt kérdés

Sokat nezelodtem a neten, hogy melyik lenne a leg praktikusabb a számomra, de nem igen tudtam dönteni.

Leginkább iskolai rendezvényeket fogok fotózni, de ha valahova kirandulok,akkor is ki használom a lehetőségeket. Cserélhető objektíva lenne jó, és lehet hogy érdemes tudni, hogy mivel a suliban lévő stúdióban lesznek a képek szerkesztve, tárolva, jó lenne olyan formátum, stb ami kezelhető (ezért fontos hogy canon legyen, meg persze mert az én véleményem szerint az jobb, de ez most mellékes) Néhány gép, amit már kinéztem: Canon 2000D, Canon EOS 5DS, 5DS R, 5D MK III. Előre is köszönöm valaszokat!



2019. okt. 27. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Sony MILC-ekről mi a véleményed? Csak mert eléggé letarolták a kínálatot az utóbbi években.
2019. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Néhány gép, amit már kinéztem:"

Canon EOS 2000D. Ez a belépőkategória legalja.

Campm EOS 5D verziók. Profi kategória...


A 2000D egy teljesen kezdőnek pont jó, viszont akkor már 200D.

A "nagy" gépek pedig teljesen fölöslegesek neked és nem is a "kiránduló" kategória.


Ha nem ragaszkodsz az optikai keresőhöz, akkor én is inkább Milceket ajánlanám.


"mivel a suliban lévő stúdióban lesznek a képek szerkesztve, tárolva, jó lenne olyan formátum, stb ami kezelhető"

Ha jól tudom a Lightroom bármelyik fényképezőgép "nyers formátumával elboldogul.


"meg persze mert az én véleményem szerint az jobb, de ez most mellékes"

Valóban mellékes. Kinek a pap, kinek a paplan.

2019. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!