Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 2 gép között vacilálok (Nikon...

2 gép között vacilálok (Nikon / Canon), melyik jobb?

Figyelt kérdés

2 kamera között vacilálok, melyik éri meg jobban?

Canon 2000D + 18-55 mm objektív

vagy

Nikon D3500 + 18-55 mm objektív

Most hasonló árban vannak, ahol néztem és nem tudom melyik lene jobb. Válaszokat előre köszönöm. :)



2019. máj. 30. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Leginkább az, hogy Canon vagy Nikon párti vagy-e.... más a menürendszerük és egyebek... továbbá egyéb technikai különbségek... meg hogy mire fogod használni... vagy hogy a Nikonoknak jobb szokott lenni a színmélységük, a Canonoknak meg alacsonyabb a zajszintjük (de gépenként eltérnek ezek)


De egy szóval: mindkettő nagy szr azért, mert lehagyják róla a tekerőket, amikkel pillanatok alatt lehetne manuális beállításokkal fotózni. Kis apróság (-ok)....

2019. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első vagyok...


bár mintha a nikonon 2 tekertyű lenne (annyi kéne.... a gyors manuális használathoz)

2019. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább ne válaszolnék, de személy szerint egyiket sem venném... mindkettő a belépő gépek belépője...


De ha mégis, akkor az adapterezhetőség miatt a Canon. Egyébként Nikon.

2019. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Canonnak van egy olyan előnye hogy több kütyüt lehet hozzá kapni.


Pl. az egyetlen szabvány amihez van AF fordítógyűrű

2019. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a két gép nagyjából ugyanazt tudja és nyújtja, nincsenek őrült nagy különbségek köztük. legfeljebb a két gyártó közti filozófiai különbségek. amíg nem értesz hozzá és azt sem tudod, mit hogyan fényképeznél, addig teljesen mindegy melyik gépet veszed és más se tud neked tanácsot adni ebben, mert ők téged még annyira se ismernek, mint te sem magadat. mindenki legfelebb a saját szempontjai alapján tud neked tanácsokat adni, amik vagy egybe fognak vágni a te szükségleteiddel, vagy nem mész velük semmire.


szerintem azt vedd, amelyik ránézésre, fogásra, kezelésre, menü nyomkodásra szimpatikusabb neked. amit megveszel és elkezdesz használni, az jelentős részben úgyis meg fog felelni, akár igazán jó, akár nem. ha meg eljutsz egy olyan szintre, hogy a gép tudása kevés lesz, az sem a mostani választásod miatt lesz, hanem a tudásod és igényeid változása miatt, szóval ezt a mostani választásoddal nem tudod megelőzni.


illetve szerintem egyik legfontosabb szempont, hogy a baráti körödben, munkahelyen, fotóklubban, egyéb ismerősök körében milyen rendszer a leggyakoribb. velük érdemes lehet kompatibilisnek lenni, mert akkor tudtok egymásnak kölcsönadni akkut, vakut, objektívet, kártyát, egyebeket, ami nagy segítség tud lenni, ha valakinek van olyan cucca, ami a többieknek nincs és akkor is, ha valami elromlik, otthon felejted, stb.

2019. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2000D a hulladék, gagyi műanyag kategória (mint minden xxxxD), én biztosan nem vennék olyat. A kettő közül a D3500 fényévekkel jobb.
2019. máj. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és aki szerint egyik sem jó annak mondom, hogy 135 000 Ft (átalakítva) max budget rá, és ezek is csak ideiglenes leárazással kerülnek ennyibe. Eddig csak egy Bridge gépet használtam, aminek nagyon korlátozott képességei vannak, és rég szeretnék egy DSLR-t. Kezdésnek egy ilyen is jó, és ha komolyabban csinálom majd, akkor fejlesztek is persze.
2019. jún. 1. 14:02
 8/9 Szovjet megszánó ***** válasza:

Canon árban, Nikon gyártási minőségben.


(Nikonos vagyok)

2019. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Canon árban jobb (főleg a kiegészítők, obik terrén), amúgy a mindkettő jó minőségileg.


(De amúgy inkább Canont vegyél! 😅)

2022. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!