Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek milyen kamera a...

Szerintetek milyen kamera a Canon 4000D? Többi kérdés lent.

Figyelt kérdés

Ha ezt látod, köszi, hogy rányomtál

-Mennyire gagyi a műanyag ami a borítást alkotja?

-Zavaró-e az, hogy a bajonett műanyagból van? Mármint van-e veszélyérzete az embernek?

-Az kitobjektívre(18-55 ha jól tudom) lehet tenni filtert?

-Valamint összességében milyen kamera?

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. nov. 3. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

"Szerintetek milyen kamera a Canon 4000D?"

Egy teljesen kezdőnek elég. Bár akkor én inkább régebbi modellt vennék. (Utólag könnyű mondanom. Igaz én 2000d-t vettem. Annyira nem panaszkodok, csak már kinőttem).


"-Mennyire gagyi a műanyag ami a borítást alkotja?"

Max a profik mondják azt, hogy gagyi. Ha vigyázol rá, akkor nem lesz baja.


"-Zavaró-e az, hogy a bajonett műanyagból van? Mármint van-e veszélyérzete az embernek?"

Engem biztos, hogy zavarna.


"-Az kitobjektívre(18-55 ha jól tudom) lehet tenni filtert?"

Szerintem minden méretre van szűrő.


"-Valamint összességében milyen kamera?"

Hamar "kinövős" tanuló fényképező.Viszont ha mégse jön be a fotózás, akkor nem dob ki az ember egy vagyont.

2019. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezekből az olcsó kis gépekből jó objektívekkel döbbenetes képeket elő lehet húzni, de ennyire alacsony kategóriát tényleg csak akkor vegyél, ha kb. teló helyett kell "kattintgatni". Erre a 18-55-ös obi nagyon jó lesz, én sok éve egy 500D+18-55-tel kezdtem kültéri rendezvényeket fotózni, teljesen elégedettek voltak az ügyfelek.


Ég és föld lesz a különbség, ha megismerkedsz a RAW képfájlok kidolgozásának területével (pl. Photoshoppal). Enélkül minden gép olyan, mint az autó sebességváltó nélkül. Pörög-pörög, de nem tudod kihasználni a képességeit, ez esetben a limitált jpg fájlok miatt. A belépő gépeknél meg különösen sokat számít.


Műanyag engem nem zavart, nem kell dobálni, rugdosni, aztán nem lesz baja. Filtert lehet elé tenni a 18-55 elé, de néhánynál lesz szívás, mert fókuszáláskor a frontlencse forog, így pl. egy cirk. polárszűrőt mindig meg kell majd igazítanod. Profi lencséknél ilyen gond nincs.


A fejlődésnek a fejlett automatikák hiánya fog majd gátat szabni (pl. ISO és zársebesség tartományok állíthatósága rekeszprioritásban). A modern gépeken sok automatikát használunk, mert nagyon gyorsak és gyorsabban hoznak jó döntést a fotós helyett (pl. reagálnak felvillanó fényre, csökkentik az érzékenységet, ha nap felé fordulsz kültéren, stb). Sajnos éppen ezek hiányoznak a belépő gépekből. Ez persze a kezdetekben nem lesz zavaró.


Nem tudom, mennyire értesz a fotózáshoz/eszközökhöz, de ha most kezdenél és teljesen a legelején vagy, akkor a tipikus elmosott hátterű DSLR fotókért egy 50 f1.8 obi lesz a következő lépés.


Sok sikert, jó fényeket!

2019. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!