A kép nem jeleníthető meg?

Figyelt kérdés

Canon EOS 1300D tükörreflexes gépről van szó, raw formátumú képeknél írta ki először a kérdésben lévő hibaüzenetet, azután már szinte az összes képemnél. Leformáztam az sd-kártyát, azóta minden rendben, viszont jó pár képem odaveszett, amiket szeretnék visszahozni, van-e erre lehetőség?

A képek le vannak mentve laptopra, de csak a fekete kérdőjel van.



2019. nov. 8. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A kártyáról kellett volna szektorszintű mentést készíteni, formázás előtt.

Eleve, amikor problémát észlelsz, már többet nem szabad írni a kártyára, mert felülírhatsz korábbi adatokat.

Most már késő.

2019. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"azóta minden rendben"

Nyilván rendben van, hogy a kártyán nem végeztél szekorszintű tesztet, nem dobtad el, csak használod vakon, míg jön ismét az arcra esés.

2019. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis szektorszintű tesztet.
2019. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy van egy occsó kínai sd kártyád ami 512GB-os és 300Ft-ba került...
2019. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A képek le vannak mentve laptopra"

Lófaszt, valószínűleg csak sérült fájlok vannak a laptopra másolva. Eső után köpönyeg tipikus esete.

Ha jót akarsz, a kártyát eldobod jó messzire - vagy elajándékozod ellenségednek. Kutyából nem lesz szalonna, hibás kártyából pedig megbízható.

2019. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem egyértelműen írtam, de miután láttam hogy hiba van, nem használtam. Csak voltak olyan képek, amik akár napokkal az elkészítés után tűntek el. Egyébként eredeti kingston sd-kártya, erre direkt figyeltem , de már a legelején le kellett volna formáznom.
2019. nov. 9. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:

"Lófaszt, valószínűleg csak sérült fájlok vannak a laptopra másolva"


Lófaszt! Sérült fájlt nem is enged az oprendszer másolni mert olvasási- CRC - hibával leáll.

2019. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még sosem láttál ilyet, ugye?

[link]

[link]

[link]

Egyébként nem tudom, milyen oprendszert használsz, ami fájlintegritást ellenőriz... Akkor a fájlok nem is módosíthatóak? Soha többé? Vagy mindig manuálisan jelezned kell, hogy most szándékos módosítás történt? Minden egyes fájlnál? Ugyan már. Böszmeség.

2019. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!