Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy vannak ezek a bizonyos...

Hogy vannak ezek a bizonyos "személyiségi jogok"?

Figyelt kérdés
Létezik ugye ez a street photography műfaj ami sokszor embereket örökít meg az utcán. Mik az ezzel kapcsolatos szabályok? Mikortól van a személyi jog megsértve?
2019. nov. 29. 16:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Például egy tüntetésen kisebb csoportokról vagy egy egy emberről lehet képet készíteni és azt megosztani? Vagy a képen szereplő ha megtalálja, hogy készült róla így egy kép akkor utána feljelentheti azt aki készítette?
2019. nov. 29. 16:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit off leszek


Az emberek általában nem szeretik ha fotózzák őket


Így illetkenseg másokat fotózni beleegyezés nélkül


Egy nőnek sem szolhatsz be az utcán hogy megnézném az izédat mert ez is illetkenseg noha nem sért szabályt


Tehát ha nincs beleegyezés nincs fotózás sem

Meg kéne ezt érteni


Bocs az off ért...

2019. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy úgy tudom hogy nyilvanos rendezvényen törvényes fotózni

Aki oda megy az jogilag vallalja azt

2019. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kis hazánkban ezzel a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről foglalkozik:

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges."


viszont ennek van egy folytatása:

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

tehát ha rólad egy tömegben készül kép, nem kell a fotósnak engedélyt kérnie.


Forrás: [link]

2019. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy úgy tudom hogy nyilvanos rendezvényen törvényes fotózni"


Ha megyek az utcán és lefényképeznek az NEM nyilvános rendezvény.



"tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."


tehát ha rólad egy tömegben készül kép, nem kell a fotósnak engedélyt kérnie."


Ebből meg mindenki azt olvas ki, amit akar! Mikortól "tömegfelvétel egy felvétel?? ha egyedül sétálok, biztos nem, ha ketten?? Vagy hárman vagy négyen?????


Na ugye...

2019. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Vagy hárman vagy négyen?????"

Egyébként öten, szóval nem naugye.

2019. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nem értek egyet azzal, hogy az utcán ne lehetne valakit lefotózni az engedélye nélkül. Valaki kint van az utcán, nyilvános helyen van, akkor el lehet készíteni úgy egy képet hogy benne van. Mondjuk azért van egy határ, azért belemászni a másik arcába nem kell. Egyébként tényleg, ilyenből Magyarországon volt már valaha per? Hogy döntik el, hogy most egy ilyen fotó megsértett e valakit vagy sem? Mikortól kéne engedélyt kérnem? Zavaros ez az egész
2019. nov. 29. 21:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Én meg nem értek azzal egyet, hogy bárki lefotózzon ha sétálok az utcán. Kint vagyok az utcán, az nem azt jelenti hogy beleegyeztem a szereplésbe egy fotón.

Tömegrendezvény az más! Oda nem muszáj menni de dolgozni, boltba menni muszáj, tehát elkerülhetetlen az utcán való közlekedés de ez senkit nem jogosít fel arra hogy fényképezzen...


"Mikortól kéne engedélyt kérnem?"


Na erre írtam, hogy nem tudható,m mikortól tömeg egy embercsoport tehát mint írtam, mindenki azt olvas ki ebből amit akar...

2019. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát jó. Rendben
2019. nov. 30. 11:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért írtam fentebb ötöt, mert pár éve még azt olvastam, hogy ha öt vagy több személy látszik a képen, akkor az tömeg.

De ma már ezt nem találom, találok helyette sokkal kellemetlenebb és nyúlósabb dolgokat, mint például, hogy egyedileg kell eldönteni. Még az jobb, amikor azt olvasni, hogy csak akkor tömeg a tömeg, ha azt az egyet, akit szeretnél a fotón látni, nem emeled ki. Mármint úgy jobb, hogy nem jobb. :)

Valóban, mindig is kétes volt ez a dolog, hiszen bárki tarthat előnytelennek bármit magával kapcsolatban, amire még a jó szándékú fotós sem gondol. Egy élményem jut eszembe, egy vénember jött szembe velem a körúton, és valaki ráfordult egy rövid objektívvel egy fél méterről. Akkor még nem volt ilyen rambós korszak, de én arra gondoltam, ha én lennék a vénember, de mégis fiatal, én a gépen keresztül (már, ha le nem ereszti gyorsan) pofán vágtam volna. Ugyanakkor, a hetvenesekben láttam a Fotó című magazinban egy feketét, valami hihetetlen (üzleti) eleganciával a newyorki felhőkarcolók előtt, azt a képet kár lett volna nem meglőni, hiszen az, hogy úgy mondjam, rögtön a kulturális örökség része lett.

2019. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!