Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kamerát vennék, mik a mai...

Sany80 kérdése:

Kamerát vennék, mik a mai kritériumok ezen a téren? Tudom, optikai zoom - magas MP szám - stb, de családi eseményekre használnánk, főleg a gyerekek szerepelésekor; a felvételek asztali dvd - blue-ray, ill. PC (win10) lenne visszanézve.

Figyelt kérdés

(Nem vagyok műszaki analfabéta, de ez számomra ismeretlen terület, mert még nem volt kamerám.)

Szemezek ezzel 65.000Ft körül: hu.jvc.com/camcorders/everio-r/GZ-R405BEU/

Info: FHD; 40X optikai és 200X digit. zoom; 5órás ígért üzemidő; 4GB belső memória; 2.5MP; HDMI; SD kártya.

Nincs bemenet-lámpa/vaku hely, kiegészítők horror áron (már ha vannak).

DE

itt van ez is 75.000Ft -ért "sok" kiegészítővel:

aliexpress.com/item/33045174969.html

Elvileg: 5MP; 12X optikai - 100X digit. zoom; WIFI; HDMI; SD kártya; digitális Anti-shake.

Külsö ki/be -menet(lámpa/vaku - mikrofon)!


Mit gondoltok melyiket érdemesebb megvenni?

(Garancia és egyéb ilyen külső tényezőtől függetlenül -

szigorúan csak hardware szinten!) Persze szeretnék normális minőségibb felvételt készíteni, de nem profi ultra szuper 4K kell, egy jó 720p jobban megteszi, mint egy homályos/életlen 1080p!

A felvételi formátum sem mindegy a visszanézés miatt AVCHD vagy MP4-AVI?? AVCHD -t viszi az újabb(2018.utáni) asztali DVD és a 2018.-as 3D blue-ray lejátszó?

Ha valamit kihagytam, és fontos, kérlek világítsatok rá. Segítségeteket köszönöm szépen, és előre is Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!



2019. dec. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

"mik a mai kritériumok"

azokat te támasztod - mit szeretnél, mire kell, mennyi pénzed van, stb. :)


aliexpress-ről már nem fog ideérni idén.


Ha kinézel egy árszintet, akkor azért általában ugyanazt kapod bármelyik gyártótól veszed az adott terméket.

2019. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy aliról nem ér ide idén...nem lényeg.

Kritériumok: nem egészen én támasztom, hiszen pl. egy HDMI csati már nem csak szerintem, de alap...HD vagy FHD már nem csak szerintem, de alap, hiszen ha nem az lenne, akkor mindenki venné a 3.000Ft-os 640x480 AVI-s handycam-et.

(Van valaki aki vesz még ilyet?-kisfiamnak játszani, mert a telefonok többet tudnak nála, de azok nem arra valók...)

De ha én kinéztem egy 70.000Ft +-10.000Ft -os ársávot, ott is ég és föld a kamerák közötti különbség...van optikai + digitális zoom kombinálva, van aminél csak digit.zoom van, van optikai képstabilizátoros, van digitális képstabilizátoros, stb....fogalmam sincs, melyik a jobb, vagy melyiket tekintjük alapnak...

Van amelyik töltés közben is tud felvenni, van amelyik nem...van amelyikben van ram/rom van amelyikben nincs...


Ha van egy 10X optikai zoom-os kamerám, és veszek rá egy méretben hozzáillő mondjuk 37mm 2X nagyítású telekonverter lencsét/objektívet, akkor megduplázódnak a zoom-jaim?-az optikai zoom 20X lesz? Pl. ilyenre gondolok:

aliexpress.com/item/33032490767.html


De nekem az is megfelel, ha egy hozzáértő segít, és 4-5 mondatban elmondja a két kamera előnyeit/hátrányait és ezzel segít.

2019. dec. 4. 13:14
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez ijesztő: youtube.com/watch?v=gDs0Y033e20

A márkás gyártók kameráiban is van "féltégla" nehezéknek?

2019. dec. 4. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen a youtube csatornán találsz rengeteg információt ahhoz, hogy ki tudd választani a neked megfelelőt:

https://www.youtube.com/channel/UCBjVT39tiDG8jRQh4c6OChg

2019. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Ez a csatorna király!

Úgy érzem, el kell engedni az ali-s kamerákat, és inkább kicsivel (15-20.000Ft) többet ráfordítani, és sokkal, de sokkal jobbat kapok a pénzemért, mint videó minőségben, mint pedig hardware minőségében!

2019. dec. 6. 08:33
 6/6 anonim válasza:

Videokamerák közül ebben az árkategóriában a Sony, a Panasonic, a JVC és a Canon talán van "jelen".

A Sonynak ugyebár az AVC-n kívül van egy XAVC S nevű képfeldolgozó cucca, ami ezeknél a kameráknál a nagy fájlméretek miatt szerintem felesleges, jó az AVCHD.

A Panasonic se rossz, arról nincs tapasztalatom, nekem Sony kamerám van ( [link] )

Szóval szerintem e 4 márka kamerái közül szinte bármelyik jó vétel (ebben az árkategóriában), de azért nézz utána, hogy ne pl. egy projektoros kamerát vegyél ha nincs rá szükséged :) ( [link] )

Nem tudom, honnan akarod rendelni, ha ilyen ebay-féle dolgokról, abban nem vagyok annyira jártas, viszont ha Magyarországon el akarsz menni valahova és megvenni akkor januárban ajánlom, akkor szoktak leárazások lenni, így szereztem én is videókamerát 30000 Ft kedvezménnyel.

2019. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!