Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy használt dslr zajosabb...

Egy használt dslr zajosabb képeket csinál, mint egy új?

Figyelt kérdés
Vettem egy Canon EOS 6D-t és azt vettem észre, hogy zajosabbak a képek ugyanakkora isoval, mint pár képen amit láttam a neten.
2019. dec. 23. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
be van kapcsolva a zajszűrés egyáltalán?
2019. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, a használat során a képérzékelőbe jutó fotonok összegyűlnek annak alján, folyamatosan csökkentve az érzékenységet.
2019. dec. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Aztamindenségit. Hiába, na, a magyar géniusz... Egy neten látott képből tökéletesen utánozni a körülményeket, hát, az világelső technológiai fegyvertény.
2019. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"képérzékelőbe jutó fotonok összegyűlnek annak alján"


és portré állásban meg mit csinálnak? :DDDDD

2019. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lesz valamekkora képzaj, amit utólag szűrnöd kell, ha zavar. Ha Lightroomban vagy hasonló editorban megnyitsz egy képet, akkor az alapból rátesz egy színzaj szűrést, ezért talán nem is realizálod, hogy valójában mennyire zajos a nyers kép...
2019. dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

"akkor az alapból rátesz egy színzaj szűrést"

Miért tenne bármilyen képfeldolgozó szoftver automatikusan bármit a képpel, és főleg pont színzajt miért szűrne? (Megvan a különbség a zaj és a színzaj között?)

2019. dec. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A miértet nem tudom, de a Lightroom 25% színzajszűrést alapból beállít. Lehet, hogy ők sem tudják, miért. :D
2019. dec. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Hm, most hogy mondod, valóban, mintha az lett volna az alapértelmezett, sőt, még élesítést is tolt. Mondjuk jó érzésű ember friss telepítés után ezeket nullázza...
2019. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!