Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Belépő szintű gépet újonnan...

Belépő szintű gépet újonnan vagy már használt, de kicsit fentebbi kategóriás fényképezőgépeket vegyek?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amivel már sok előttem kérdező is, bár kicsit más témában is szeretnék érdeklődni. Természetesen nagy álmom évek óta egy tükörreflexes fényképezőgép, mivel a 5-6 éves Sony digitális fényképezőm, már messze jár minőségben a mai fényképezőktől. Nagyon szeretek fotózni, könyveket is olvastam már a témával kapcsolatban, azonban nem teljesen tudom, hogy mégis milyen gép lenne számomra a legmegfelelőbb. 100-120 ezer ft körül szeretnék rászánni, nagyon maximum 130. Tükörreflexes gépek belépő szintjén én is szembe találkoztam a Nikon D3500 és Canon EOS 2000D párossal. Itt sem tudtam meggyőződni, hogyha esetleg ezek közül választanék, melyik is lenne a jobb döntés, bár eddig Canonnal fotóztam alkalmanként, nem tántorít el egy új Nikon. :) Esetleg e két gép közül melyik lenne az, amit ajánlanátok? Továbbra is inkább hobbi, de már nem annyira kezdő szinten keresek gépet. Legtöbbször portrét, makró és természetfotókat készítek. Tudom, hogy az objektíven múlik sok minden, de először szeretnék egy jobb vázat választani egy alap obival és utána összespórolni egy komolyabb objektívre is.

Esetleg, ha más márkánál nézelődnék, akkor hol is kezdjem? Használtan milyen gépeket ajánlanátok? Mire figyeljek, ha használt gépet szeretnék vásárolni, és hol tudok megbízhatóan ilyen hirdetések között böngészni?



2020. jan. 15. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

kezdő szinten elég a belépő szintű gép, és a gari jól jöhet. ugyanakkor szerencsés esetben használtan jobb gépet kaphatsz ugyanannyi pénzért - vagy ugyanazt a gépet olcsóbban megveheted. igazából ízlés kérdése. a használatban kicsit több a rizikó, főleg ha nincs garancia. de nagyon jó vételeket lehet találni. leginkább index fórum adok-veszek topikjaiban érdemes nézelődni.


a belépő szint általában kevesebb kényelmi szolgáltatást nyújt, a komolyabb gépek többé-kevésbé ugyanazt a minőséget nyújtják, csak kényelmesebben, több szolgáltatással, egyszerűbb kezeléssel. pl. belépő modelleknél nem biztos, hogy van két külön tárcsa zársebesség és blende állítására, míg egy komolyabb gépen külön tárcsa van ezekre. nem létszükséglet, de bizonyos helyzetekben sokat tud számítani (ha már vagy azon a szinten). vagy pl. tükörfecsapás (és meg egy csomó más) nem szokott lenni belépő szintű gépekben, csak magasabb szinten - aztán ez vagy hiányzik később, amikor már tudod is hogy micsoda, vagy akkor se fogod soha használni, ha benne van...


azt kb. lehetetlen megjósolni, hogy neked mire lesz majd egyszer szükséged, hiszen ez a te fejlődési utadtól függ. lehet hogy neked a komolyabb gépek túl nagyok és nehezek lesznek, ezért inkább kisebbet és könnyebbet fogsz keresni...


most épp technológiai váltás zajlik. a Sony és több más gyártó már regen meglépte és teljesen elhagyták a tükröt. a Canon és a Nikon most kezdi belátni, hogy a tükör már felesleges. a Canon nemrég jelentette be hogy leáll a tükörreflexes gépekhez az objektívek fejlesztésével és elkezdenek ők is teljes gőzzel a tükörnélküli rendszerekre koncentrálni (4-6) év lemaradással mások után). egyelőre még nem tudni, hogy mit fog jelenteni. egy darabig még tolni fogják a tükröseket is. talán még új termékeket is kihoznak, hiszen a fejlesztés évekkel, vagy akár évtizedekkel is megelőzi a tényleges gyártást és termékbejelentéseket.


a tükörreflexes (DSLR) egy hagyományosabb, de már egyre inkább elavuló technológia, ami folyamatosan megy ki a divatból, leváltja a tükörnélküli (MILC). amit eddig tudott egy tükörreflexes, azt továbbra is tudni fogja. még az sem minden esetben egyértelmű (de egyre inkább az), hogy a tükörnélküliek jobbak náluk.


ebből két (ellentétes) dolog következik:

1. nem érdemes tükrös gépbe/rendszerbe beruházni, mert megy ki a divatból. egyre kevesebben fejlesztenek rá, egyre kevesebb új termék jön majd ki hozzájuk, egyre kevesebben fogják használni, egyre kevésbé lesz menő ilyennel fényképezni és valószínűleg az újabb dolgok többet, jobb minőségben nyújtanak majd.

2. most érdemes tükrös rendszerbe fektetni, mert ha egyre kevesebben akarják használni, akkor mindenki szabadul tőle, sok lesz a használt piacon, egyre alacsonyabb áron adják, hogy a nagy kínálatban minél hamarabb szabaduljanak tőle...

2020. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, lehet jól is járni. Nekem például kettő darab 91-ben volt újdonság objektívem van, nyilván mindkettőt használtan vettem, mert már 2 éve is csak az utódját lehetett kapni, az egyik már hét éves, a másik még csak egy, igen szép állapotban (volt vételkor). Meddig fognak szolgálni? Nagy kérdés. A hét éves már biztosan megszolgálta az árát. Ezeket ismert személyektől vettem, ami némi garancia, de vettem 10 éve Soósnál is objektívet, az is prefekten működik.

Egy Canon 1D használttal jól jártam, egy másikkal nem annyira. :)

Sokkal régebbi gépet csak nagyon olcsón érdemes venni, mert ezeknél 5-10 év az egy korszak. 2009-ben az akkor 8 éves gyártmány 1D Mk2 már szinte kövület volt a 2007-ben piacra dobott 30Dhez képest, szolgáltatásaiban. Az 1DMk2 hátsó kijelzője volt vagy feleakkora, nem lehetett felületesen ránézni, mert csak merőlegesen belenézve mutatott képet, de ugyanakkor ha felülről néztem, olyan volt, mintha kis zseblámpa világítana ki a gépből. Amúgy nyilván egy elnyűhetetlen munkagép volt, de az ember jobban örül egy partnernek, mint egy ellenfélnek. :D

2020. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt akartam még írni, hogy használt gépet az vegyen, aki tudja magáról, hogy ezt a rizikót vállalni képes, és ha nem jön be a számítása, akkor nem hörög hetekig a párnába.
2020. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!