Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Belső terek fotózásához...

Belső terek fotózásához milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem értek a témakörhöz. Belső terek, lakások, házak fotózásához keresnék fényképezőgépet. (lakásokat újítok fel) Ma a mediaban meg akartam nézni párat, de a 90% le volt merülve. Milyet ajánlanátok 150.000 ft környékén. Melyik paraméterekre kell figyelni, mely értékek nevezhetőek már jónak? Vagy inkább bővíteni kellene a keretet?


Köszönöm előre is a válaszokat!



#fényképezőgép #belső terek
2020. jan. 18. 14:12
 1/10 anonim válasza:
Használtat jofogasröl. Minek 150 ért új?
2020. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem is annyira a fényképezőgép a lényeg, hanem az objektív.

Ahhoz, hogy olyan fotókat tudj készíteni a belső terektől amin ne csak egy kis része legyen látható a helyiségnek ahhoz nagylátószögű objektív kell.


nekem például a halálom amikor egy ingatlanos hirdetésnél ótvarsz.r képeket raknak fel amiből nem látszik milyen az elrendezése a helyiségeknek. Azokat általában azonnal át is ugrom.


sajnos a nagylátó obik elég drágák, maga az obi is több ha újonnan veszed mint 150.


ha van egy kis afinitásod a fotók utómunkájához - vagy van valami titkárnéni akire rá lehet bízni, akkor még akár egy gopro is elég lehet kezdésnek. Nekem a 6-os volt, megfelelő utómunkával netre, emailes küldésre elég a minősége.


Ház külső fotózásához viszont már nem annyira jó a nagylátószög, ahhoz kicsit szűkebb látószögü obi kellene.

2020. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy jön a fényképezőgép a lakásfelújításhoz, de mindegy.


Ebből az árból egy használt APS-C vázat érdemes nézni, nagylátószögű KIT objektívvel.


Ha olcsón felbukkanna ezek közül valamelyik objektív, akkor mindenképp érdemes megvenni: Canon 15-85 vagy Nikon 16-85!! Ezeknél jobb képminőségű KIT-et nem kapsz.


Mondanám, hogy fényerős objektív lenne az igazi, de azok esélytelenek ebben az árkategóriában. Tehát marad az, hogy vakuzol (20-30-ért lehet olcsó kínait venni, amik mellesleg jók is, az anyagminőségüket leszámítva) vagy valamivel megvilágítod a szobát (erős izzó, besütő fények).

2020. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ha van állványod, akkor a sötétség nem probléma, de kézből szinte kizárt, hogy ki tudod tartani beremegés nélkül. Belső fotózáshoz mindenképpen kell valami megvilágítás kézi fotózáshoz...
2020. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, csak a 15-16 mm is elég sok szerintem.

nekem volt Tamron 12-24 a Nikon D90-re. Baromijóvolt és baromiolcsón vettem

2020. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem értek a témakörhöz."

Engem lehet, hogy meg fognak kövezni, de tökfelesleges neked 150000-ért venni fényképezőgépet.

Bár nem adtál elég infót, de ha lakásfelújítóként és nem fotóművészként keresel gépet, akkor semmi szükséged többszázezres cserélhető objektíves, tükrös gépre.

Nem fogod kihasználni azt az extra tudást, amiért ennyivel drágábbak egy kompakt gépnél - és nincs is szükséged olyan képminőségre. Nem a National Geographic címlapjára fotózol, nem óriásplakátra, de még csak nem is akarsz A3 méretben nyomdai minőségű nyomatokat.

Keresel bármilyen középkategóriás kompakt vagy bridge gépet amin elég nagylátószögű az objektív, veszel egy állványt hozzá és/vagy vakut (de ha van állvány, felesleges a vaku is) és kész vagy.

Vagy rosszul értelmezem a kérdést, és professzionális fényképeket akarsz készíteni professzionális felhasználásra? Esetleg meg akarod tanulni a fényképészetet is, mint szakmát? Mert ebben az esetben valóban többszázezer.

2020. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy dokumentálásra kell a gép?


Bidge-ekhez és Milcekhez lehet erősebb vakut csatlakoztatni talán csak ezért nem ajánlanám ehhez a kompaktokat.

Tehát ha bővebb infót is adsz lehet konkrét gépeket ajánlani.

2020. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Vonzó vakus felvételezés az egy külön tudományág, egy szobát sosem fog egy vakuval normálisan bevilágítani, mivel ugyebár ha az egy méterre levő fotel jól meg van világítva, akkor a két és fél méterre levő tök sötét, az ablakon besütő fény meg ritkán nem égeti el a fél szobát, stb.

Én a helyében vennék egy Canon MILC-et, a legelsőt, a Canon M-et, a 18-55-ös zoommal, használtan, meg egy állványt. Ahhoz is kell tanulás, de tán a legkevesebb. A nehézkessége meg el nem futó témánál igazán mindegy. Nem tudom, mennyi, árban, de lehet, hogy már negyvenből kijön.

2020. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem kezdd azzal, hogy rákeresel legalább a neten, hogy enteriőr fotózás és megnézed, hogy ki mivel ÉS HOGYAN csinálja. nem kevesen azt is elmondják, hogy miért azokkal az eszközökkel dolgoznak, de a hangsúly azon van, hogy érteni kell hozzá, hogyan használd a gépet. a jó enteriőr fotók nem a géptől olyanok, amilyenek, hanem attól, hogy mennyire tudja valaki használni a gépet.


ha nem akarod megtanulni a gép használatát, akkor egyáltalán nem biztos, hogy egy 150 ezres (vagy bármilyen) géppel jobb képeket fogsz csinálni, mint a telefonoddal. ha csak ugyanúgy ötletszerűen fogod használni azt a gépet is, mint megfelelő tudás nélkül a telefonodat...

2020. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek 6-ossal, ehhez egy komolyabb telefon is elég, ha van elég fény (állványról kellene használni, akkor nem mozdul be a kép). Egy mai Galaxy S, vagy IPhone bőven jó. Ha igazán jót akarsz, akkor meg annyi beállítással kell majd foglalkoznod, ami sztem neked túl sok nyűg lesz. Általában azt kell tudni, hogy a legalacsonyabb belépőszintű tükörreflexesekkel is brutál jó beltéri fotókat tudsz lőni, mert amiben ezek gyengék, arra pont nincs itt szükséged. Canon, Nikon, Sony jöhet bármelyik. Áruházban kérd eladó segítségét, belépő szintű gépet akarsz, aztán segítenek. A lényeg, hogy APS-C méretű szenzor esetén nagyon nagy látószög kell, a 18-55mm-es alap objektív neked már nem lesz elég, ezeken a gépeken az sajnos nem elég "tág". Inkább 12-14mm körülről induljon.
2020. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!