Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen memóriakártyát vegyek...

Milyen memóriakártyát vegyek Nikon D3200-as fényképezőgéphez?

Figyelt kérdés

Ezt a két kártyát néztem. Szerintetek melyik lenne a jobb választás, melyiket tudja a legjobban kihasználni a gép, illetve melyik kompatibilis vele?


[link]


[link]



2020. márc. 1. 21:58
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


Illetve még ezt

2020. márc. 1. 22:02
 2/3 anonim ***** válasza:

sebességre ezek bőven jó, úgysem kell 4K 60fps-ben cideózni ezzel a géppel

méretre pedig túl sok - sosem fogsz 128 gigás kártyát telefotózni még rawban sem.

nekem van egy 8 gigás, az is elég szokott lenni, meg még egy 16-os még azt sem lőttem tele sosem, pedig nem szoktam aprózni.

2020. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

2012-es gépnél elég valószínűtlen, hogy a 170 MB/s ebességet ki tudná használni. Szerintem bőven jó az a sárga címkés 150 MB/s-es Extreme 64 GB-s.

Mivel nincs kisebb az oldalon, én nem ajánlom a kisebbet. :D Egyébként RAW+JPG választásnál a 64 G-s kártya is be tud telni elég hamar, ha van egy hosszabb esemény, neadjisten több napos kirándulás.

Ja, hát én nem javallanék mást, csak Sandisket. Amikor még a kártya tétel volt, akkor mindenféle legolcsóbbat használtam (volt, ami annyira olcsó volt, hogy még címkére se futotta nekik), de aztán valamikor én is és egy fotós barátom is belefutottunk köhögős Kingstonokba, és ugyanakkor elkezdtek lemenni és összesimulni az árak, hát én csak Sandisket.

Egyre ügyelj, a Sandisk Ultrát meg ne vedd, az borzalmas lassú. Házi tesztet szoktam csinálni, sorozaton lövök nagyjából ugyanannyit, majd nézem, meddig világít a piros lámpa, az alábbi eredmények adódtak Canonnál:

Estreme 45 MB/s 5 kép 7 másodperc

Extreme 90 MB/s 5 kép 4 másodperc

Ultra 80 MB/S 6 kép 45 másodperc (!)

és érdekes módon az alap Sandisk, a kék: 5 kép 6 másodperc

De persze a videózás az kicsit más. Arról csak anyit tudok, hogy már a 45 MB/s-es Sandisk Extreme-n is rajta volt a 10-es osztály, és ehhez a Nikonhoz a manual legalább hatos osztályt ír.


Ezek az edigitalos árak nagyon jók, én 2 hónapja hirdettem meg kisebb kártyákat, akkor azt hittem, elviszi valaki, 5 db 90 MB/s-es Extreme 16 G-set hétezer forintért, az 80 GB kapacitás, nem csoda, hogy nem jelentkezik senki, ha 150 MB/s-es 64 gigásat kap tízért. :D

2020. márc. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!